Загальноприйняті міжнародні скорочення посад у компаніях

19.06.2020 ЦІСМА

Загальноприйняті міжнародні скорочення посад у компаніях

????Три великих букви як таємний кодСкорочення посад

Отримуєш визітвку від співрозмовника, а там у підпису до посади –  три великих літери: CVO, CEO  чи CTO. Хто він? Яки питання вирішує, про краще з ним говорити, з якими проханнями звертатися? Аби ви були обізнані щодо скорочень, ми підготували пам’ятку про загальноприйняті скорочення посад у компаніях. Це стане вам у нагоді, оскільки під час ділових знайомств, при отриманні візитівок, ви одразу зможете зорієнтуватись, у якому руслі вести розмову з даною персоною. Також ви зможете «роздати чини» учасникам своєї проектної команди.

Збережіть собі інформацію та користуйтеся!

????CEO (Chief Executive Officer) — головний виконавчий директор. Це вища посадова особа організації (генеральний директор, президент, керівник). Визначає загальну стратегію організації, приймає рішення на вищому рівні, виконує представницькі функції.

????CFO (Chief Financial Officer) — фінансовий директор. Входить до ТОП-менеджменту організації, відповідає за управління фінансовими потоками бізнесу, за фінансове планування і звітність. Визначає фінансову політику організації, розробляє і здійснює заходи щодо забезпечення її фінансової стійкості.

????CVO (Chief Visionary Officer) — головний футуролог, візіонер. Є одним з вищих керівників компанії, що завідує стратегією розвитку компанії на найближчі 10+років. У типовій схемі управління компанією займає пост віце-президента і підзвітний президенту компанії або генеральному директору. Часто є членом ради директорів.

????COO (Chief Operating Officer) — головний операційний директор. Є одним з керівників установи, який відповідає за повсякденні операції, за поточну діяльність. В українській мові і бізнесі цьому поняттю відповідає посада «виконавчий директор».

????CIO (Chief Information Officer) — головний менеджер з інформатизації, або «IT-директор», «Директор департаменту інформаційних технологій», «Заступник генерального директора з інформаційних технологій». Менеджер вищого рангу, який відповідає за придбання і впровадження нових технологій, управління інформаційними ресурсами.

????CISO (Chief Information Security Officer) — керівник відділу IT-безпеки, або директор з IT-безпеки.

????CMO (Chief Marketing Officer) — директор з маркетингу. ТОП-менеджер, який визначає маркетингову стратегію підприємства, керує роботою маркетингової служби підприємства.

????CAO (Chief Accounting Officer) — головний бухгалтер. Керівник, який належить до вищого керівництва підприємства. Відповідає за всі аспекти бухгалтерської роботи.

????CTO (Chief technical officer або Chief technology officer) — технічний директор або головний інженер. Є одним з керівників корпорації, який відповідає за її розвиток і розробку нових продуктів та технологічною частиною загалом.

Scroll Up