Як перевірити ідею стартапу на життєздатність?

08.12.2020
Posted in Новини
08.12.2020 ЦІСМА

Як перевірити ідею стартапу на життєздатність?

В світі існує безліч цікавих ідей та багато мрійників, які прагнуть втілити в життя бодай одну – дві зі своїх шалених ідей. І це чудово! Але багато кого з них очікує розчарування на шляху коммерціалізації стартап-проекту.

Ми пропонуємо вам 5 питань, відповіді на які потрібно дати перше, ніж приступати до реалізації.

  1. Чи визнають споживачі, що в них є проблема, яку мій продукт чи послуга будуть вирішувати?
  2. Якщо запропонувати їм це рішення, чи будуть вони готові за це платити?
  3. Чи стануть вони платити саме нам?
  4. Чи є в них альтернативи нашому рішенню?
  5. Чи маємо ми достатньо ресурсів, аби створити для них найкраще рішення їх проблеми?

Біда в тому, що розробники нових продуктів часто переходять саме до 5-го запитання і намагаються створити найкраще, на їх погляд, рішення. Але забувають з’ясувати, чи є в їх клієнтів проблеми та чи готові ті платити за їх вирішення. І доля складається так, що начебто і ідея цікава, і продукт корисний, а інверсторів знайти не вдається, передпродажі не йдуть, краудфандинг не допомагає. А чому? Тому, що вартісна ідея – це не тільки інновації, але й відповідь на тю потребу, за задоволення якої цільова аудиторія захоче та зможе заплатити.

Тому будь-яка гіпотеза має перевірятися! Маркетингове тестування та вивчення ринку – обов1язкові етапи розробки інноваційного продукту. Не маючи відповіді чому клієнти будут купляти продукт, в чому полягає його цінність та унікальність для споживача, годі й мріяти про успішні продажі!

То ж не нехтуйте підготовчими етапами – збором та аналізом зовнішнього маркетингового середовища, аналізом потреб вашого майбутньогго клієнта, пошуком альтернативних рішень тієї проблеми, яку ви збираєтесь вирішувати, з’ясуванням очікувань та вимог споживачей до вашого майбутнього продукту, купівельну спроможність цільової аудиторії.

А якщо ваш проект є таким, що відноситься до b2b категорії, знайдіть можливість провести бесіди та консультації із власниками великих підприємств, аби детальніше виявити усі деталі. Це допоможе вам на етапі планування та моделювання  закласти ключові характеристики у майбутній продукт.

Успіху вам, друзі, на шляху до створення інноваційних стартап-проектів!

 

Scroll Up