Як отримати гроші на розвиток інноваційної ідеї: покроковий план залучення  інвестора

03.03.2020 ЦІСМА

Як отримати гроші на розвиток інноваційної ідеї: покроковий план залучення  інвестора

Ранок 3 березня 2020 року для студентів КНЕУ почався не зі звичайної лекційної пари. Замість знайомих викладачів — молодий та амбітний генеральний продюсер студії пояснюючого відео “Синяя Лошадь”, виконавчий директор NRG Євген Медведев, а замість навчального матеріалу — майстер-клас «10 слайдів в презентації для інвестора». Цей виступ Євгена Медведева став можливим завдяки співпраці Громадської спілки «Центр інновацій «Сходи в Майбутнє» (ЦІСМА) із  КНЕУ в рамках Договору про науково-технічне співробітництво, а саме спільної програми «Розробка стартап-проектів у сфері біотехнологій та медицини».

Студенти 4-го курсу, які вивчають дисципліну «Організаційно-економічне проектування розвитку підприємства» за спеціальністю «Менеджмент» та готуються до захисту своїх проєктів, отримали концентровану та структуровану інформацію щодо представлення (пітчингу) проєктів. Як зазначив пан Євген: «Сьогодні в світі крутяться сотні тисяч ідей, які незабаром можуть перетворитися в проект або в комерційний продукт. Для того, щоб це відбувалося, ідеї повинні пройти кілька стадій від «сирої» ідеї до втілення в життя. Але до етапу «втілення» доходять значно менше ідей. Чому так відбувається? З одного боку, ідеї залишаються на «сирій» стадії. З іншого боку, авторів ідей зупиняють відсутність грошей на реалізацію. От саме тут опускати руки не можна. Ретельно пропрацювавши ідею, потрібно, засукавши рукави, йти і робити якісну презентації з метою залучення інвестицій або початкового капіталу».

Технології презентації проєкту або комерційного продукту задля прийняття позитивного рішення інвестором і була присвячена зустріч. Партнер ЦІСМА неодноразово наголошував, що має бути певна структура подачі інформації, за допомогою якої здійснюється «продаж» ідеї цільовій аудиторії.

Учасники, разом зі спікером заходу, розбирали послідовність викладу блоків, з якими працювали команди: ринок, бізнес-модель, фінансові показники, маркетинг, продажі  і таке інше. Було пройдено основних 10 пунктів з  метою формування презентації, щоб за 5 хвилин зацікавити інвестора і пробудити в ньому бажання дізнатися про проект детальніше або проінвестувати.

Зустріч пройшла у форматі діалогу, обміну думками, що дало змогу більш глибше поринути у теми проєктів, над якими працюють студенти.

У своєму слові Голова ЦІСМА Ігор НАЙДА наголосив на важливості опанування компетенцій, необхідних для командної проєктної роботи, та повідомив, що команди найкращих проєктів буде винагороджено фінансово.

Олена ТРУШ, менеджер з комунікацій ЦІСМА, привітала учасників та запросила до діалогу у форматі бліц-інтерв’ю, адже зворотній зв’язок та обмін думками дозволяє вдосконалювати формат співпраці.

Євген ГОРБАНЬ, експерт з питань інноваційної діяльності та трансферу технологій, наголосив на важливості тісної співпраці ЦІСМА та КНЕУ у царині освітніх і наукових проектів. Він зазначив, що тісна взаємодія науки та бізнесу здатна принести значущі результати щодо розвитку вітчизняних стартапів.

Також хочеться поділитися анонсом завтрашньої події — 04.03.2020 р. студентів очікує черговий майстер клас від засновника авторської школи самознавства, доктора наук з державного управління, професора Світлани БРОНІКОВОЇ «Мистецтво публічного виступу». Долучайтеся!

Scroll Up