Відкриття G-MUSEUM в м. Городок (Хмельниччина)

31.05.2021
Posted in Новини
31.05.2021 ЦІСМА

Відкриття G-MUSEUM в м. Городок (Хмельниччина)

29 травня 2021 року в м. Городок, що на Хмельниччині, відбулася довгоочікувана та яскрава подія — відкриття краєзнавчого та науково-освітнього простору G-MUSEUM. Присутні на урочистому заході гості усі, як один, наголошували на надзвичайній важливості цього об’єкта, який поєднує минуле, сьогодення та майбутнє.

Працівники музею зазначають, що G-MUSEUM — це визитівка рідного міста, яка невдовзі стане центром культурного життя Городоцької громади. На 4 поверхах цієї будівлі розташовані музейні експозиції, галерейний простір, а також сучасна обладнана лабораторія із лекційним залом.

G-MUSEUM

На базі музею знаходять своє втілення три потужних соціальних проєкти: G-club, G-school та G-hub. Перший з них присвячений дослідженню життя та наукової діяльності всесвітньо відомого мікробіолога Сергія Миколайовича Виноградського. В музеї біографії вченого присвячена унікальна експозиція, що дивує єдиною у світі восковою фігурою вченого та детальним відтворенням його хімічної лабораторії.

Проект G-school набрав обертів ще у 2020 році, і відтоді став непересічним освітнім явищем — завдяки йому декілька десятків талановитих школярів отримали можливість здобувати знання та навички з природничих наук в інноваційному навчальному форматі.

Проект G-hub, що спрямований на створення умов для розвитку та акселерації інноваційних ідей та стартапів студентів та молодих вчених — ще один вражаючих за амбітністю планів проєкт. Він покликаний закласти цеглини у нове майбутнє України — підтримку творчого та наукового потенціалу молоді, що виведе нашу країну до верхніх щаблин рейтингу інноваційних країн світу.

Право перерізати стрічку було надано меценату проекту, лікарю та підприємцю, професору медицини Миколі Гуменюку та голові Городоцької громади Неонілі Андрійчук. Під оплески гостей урочиста церемонія знаменувала вільний доступ усіх бажаючих до справжньої «чорної перлини» міста – G-MUSEUM.

Варто сказати, що усі квитки на відвідування музею до 13 квітня включно були викуплені меценатом та подаровані школярам городоцьких шкіл, тому усі охочі можуть запланувати свій візит, починаючи з 14 квітня.

На заході були присутні родина мецената, керівництво Городоцької громади, заступник голови обласної ради, представники органів обласної та місцевої влади, керівник місцевих правоохоронних органів, директори та наукові співробітники краєзнавчих музеїв України, громадські активісти, які брали участь у відновленні історичної пам’яті всесвітньо відомого вченого Сергія Виноградського, а також команди освітніх, культурних та наукових проєктів G-MUSEUM.

Гостям урочистого відкриття було проведено екскурсію музейними залами: на першому поверсі вони мали змогу ознайомитися із експонатами філії музею органів внутрішніх справ, на другому – із музейними скарбами історії Городоччини від Сарматського моря до сьогодення, на третьому поверсі –із художніми об’єктами. На 4-му поверсі гостям були продемонстрована сучасна лабораторія, а також проведена мультимедійна презентація проєктів G-club, G-school та G-hub. Досвідчені екскурсоводи захопили цікавими розповідями гостей та зворушили бережливим ставленням працівників та фанатів краю до пам’яток старожитності.

Захід пройшов у святково декорованих приміщеннях під супровід живої музики. Естетичність простору відповідала високому статусу події та створювала піднесений настрій гостям. Креативно оформлена фотозона стала місцем фото-паломництва та назавжди збереже приємні спогади на світлинах відвідувачів.

 

Зі спогадів директорки музею Світлани Олійникової, мрія відновлення музейних композицій бентежила її душу з моменту приходу на цю посаду у 2012 році, і одного разу диво таки трапилося: за підтримки мецената Миколи Івановича у квітні 2016 року розпочалася реконструкція музею. За 2 року до тогу ідея була представлена городоччанам, підтримана владою та погоджена у відповідних інстанціях. У своєму вступному слові Микола Гуменюк щиро дякував владі за сприяння в усіх питаннях, що стосувалися цього масштабного будівництва. Завдяки консолідованим зусиллям сьогодні G-MUSEUM  це надсучасний простір, що вражає технологіями музейних експозицій, унікальними експонатами, лабораторним та мультимедійним оснащенням. Беззаперечно, Городоцька громада отримала неабиякий подарунок від мецената та усіх дотичних до створення цього інформаційного, культурно-просвітницького, наукового та краєзнавчого центру. Від імені громади голова Городоцької міської ради пообіцяла дбати про Музей, сприяти його подальшому розвитку та популяризації.

Захід проведено з дотриманням протиепідемічних вимог. Усі учасники попередньо здали тест на CОVID-19 і, лише отримавши негативний результат експрес-тесту, допускалися на свято.

Текст –  Олена Труш

Scroll Up