Відчути присмак інновацій під егідою ЦІСМА!

29.04.2020
Posted in Новини
29.04.2020 ЦІСМА

Відчути присмак інновацій під егідою ЦІСМА!

// СОЦІАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Студенти-економісти випробовують свої сили у медичних стартапах

Креативність, конкурентоспроможність, найновіше, сучасне, передове, новаторське… Для розвинених і соціально відповідальних організацій це не просто слова!

Урочисте підбиття підсумків незвичайного конкурсу на перетині медичної та економічної галузей відбулося 11 березня 2020 року в Корпорації «Юрія-Фарм». Команди студентів-старшокурсників Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана (КНЕУ) презентували своє бачення бізнес-проєктів медичного спрямування.

 

УНІКАЛЬНИЙ КОНКУРС

Цей конкурс було започатковано за ініціативи Громадської спілки «Центр інновацій «Сходи в Майбутнє» (ЦІСМА) та фармацевтичної Корпорації «Юрія-Фарм». Ідейним натхненником проєкту виступив Ігор Найда, Голова ЦІСМА, радник Генерального директора ТОВ «Юрія-Фарм».

Роботу команд на конкурсі оцінювало журі експертів на чолі з доктором медичних наук, професором, академіком НАН ВО України, експертом ЦІСМА з інноваційної діяльності та трансферу технологій Андрієм Горбанем і доктором економічних наук, професором КНЕУ Ларисою Лігоненко. До складу журі конкурсу також увійшли директор з досліджень та розробки Корпорації «Юрія-Фарм» Наталя Литвиненко, біомедичний інженер відділу розробки медичних виробів Корпорації «Юрія-Фарм» Євген Басараба, провідний економіст ЦІСМА Василь Мельничук, Chief Project Officer (NDI Foundation) Олексій Шаповалов, видавець, директор видавництва ТОВ «РедБіз Лабораторія Медичного Бізнесу» Олена Труш.

«Про високий рівень конкурсу, його професійність, вимогливість до якості проведеної роботи і представлення (пітчу) напрацьованого свідчить набір критеріїв, якими керувалося журі, оцінюючи результати команд-претендентів», ― відзначив співголова журі Андрій Горбань.

Командам виставляли бали від 0 до 5 за кожним з 10 критеріїв оцінки, а саме:

  • повнота володіння інформацією про розробку;
  • навички самостійного пошуку інформації;
  • креативність запропонованих бізнес-ідей;
  • врахування ризиків при розробленні маркетингової стратегії;
  • реалістичність бізнес-плану;
  • визначення потенційних конкурентів;
  • логічність у викладенні матеріалу презентації;
  • володіння навичками публічного виступу, презентації;
  • володіння навичками ведення дискусії;
  • встановлення відповідності проекту Цілям сталого розвитку ООН.

Останній критерій є вельми важливим і в гуманітарно-філософському, і в суто практичному плані, оскільки вимагає дивитися на будь-яку діяльність крізь призму 17 глобальних цілей, оголошених ООН на період з 2016 до 2030 року як ключові напрями розвитку країн світу. Прийнята у вересні 2015 року відповідна Резолюція Генеральної Асамблеї ООН позиціонує новий план дій як орієнтований на виведення світу на траєкторію сталого та життєстійкого розвитку.

Запальна боротьба на конкурсі точилася не тільки за звання переможця: на кону були реальні грошові призи. Винагорода за перше місце становила 10 тис. грн, за друге ― 7 тис. грн, а за третє ― 5 тис. грн. Командам-учасникам, які не потрапили до трійки призерів, було вручено заохочувальні призи-подарунки у вигляді цінної літератури з ведення бізнесу.

У напруженому змаганні перше місце виборола команда, яка представляла власну програму бізнес-позиціонування лікувального крему Вертебронол з арсеналу нетрадиційної медицини (виробник ― ТОВ «САКС»). Капітан команди Олена Місюра та її колеги по команді Дарина Василишина, Анна Грач, Андрій Шапаренко навчаються на 4-му курсі факультету економіки та управління КНЕУ за спеціальністю «менеджмент бізнес-організацій».

 

ДОЛУЧИТИСЯ ДО СВІТОВИХ ОСВІТНІХ ТРЕНДІВ

«Для нашого університету це справжнє свято, тому що ми мали можливість реалізувати свої навчальні проєкти і представити їх перед експертним журі. Студенти нашого економічного університету вперше презентували медичні проєкти, застосувавши свої знання, навички з економіки, складання бізнес-планів, управління проєктами тощо, пройшли чудовий тренінг з фахівцями-експертами, навчилися обґрунтовувати свої рішення», ― зауважила у своєму виступі після завершення конкурсу проректор з наукової роботи КНЕУ, професор, доктор економічних наук Лариса Антонюк, подякувавши Корпорації «Юрія-Фарм», ЦІСМА та особисто І. В. Найді за багаторічну співпрацю, що допомагає КНЕУ посилити практичну складову у навчанні.

«На сьогодні у вищій освіті популярна тенденція ― навчання студентів у проєктах. Це світовий тренд, який реалізується в найкращих університетах», ― підкреслила науковиця.

«Раніше ми ніколи не співпрацювали з реальними компаніями. Найцікавішим був саме процес розроблення реальних ідей, пошуку партнерів та каналів збуту продукції. Ми дійсно хотіли допомогти ТОВ «САКС» по-новому подивитися на їхні вироби, а також показати, як можна реалізувати наші ідеї на практиці», ― розповіла про найцінніше у конкурсному досвіді з розроблення бізнес-проєктів очільниця команди-переможниці Олена Місюра.

Студенти висловили щиру подяку Корпорації «Юрія-Фарм», ЦІСМА й рідному університетові за те, що завдяки такому партнерству вони мають можливість розвиватися, генерувати нові ідеї, а головне ― отримувати практичний досвід у напрацюванні власних підходів з реалізації бізнес-проєктів.

 

ТРАДИЦІЇ СПІВПРАЦІ

Цінувати себе і саме крізь призму цього приносити користь суспільству закликає перспективну молодь Ігор Найда. Недаремно кращі випускники КНЕУ успішно працюють у різних відділах Корпорації «Юрія-Фарм».

У спільних заходах з економічним університетом та роботі зі студентами беруть активну участь випускник восьмирічної давнини факультету міжнародних відносин КНЕУ Микола Осійчук, який нині обіймає посаду директора департаменту Корпорації «Юрія-Фарм», та нещодавній випускник Київської політехніки, молодий працівник «Юрія-Фарм» Євген Басараба ― біомедичний інженер-дослідник, який до цього впродовж року був волонтером ЦІСМА.

Створений за ініціативи Президента Корпорації «Юрія-Фарм», доктора медичних наук Миколи Гуменюка Центр інновацій «Сходи в Майбутнє» (ЦІСМА) співпрацює з КНЕУ ім. Вадима Гетьмана на довгостроковій та постійній основі. Залучення до співробітництва, підтримка наукової та дослідницько-практичної роботи студентів цього вишу, надання їм консультативної, інформаційно-методичної допомоги, проведення спільних заходів різного формату, зокрема відкритих лекцій, тематичних освітніх зустрічей та майстер-класів, нині перетворилося на окремий напрям діяльності ЦІСМА.

 

ГАРНИЙ СТАРТ

Запуску практичної складової конкурсу передувала відкрита лекція команди ЦІСМА з питань сутності інноваційної діяльності та важливості командної роботи, а наступного дня спілкування студентів з експертами було продовжено з метою ознайомлення з умовами конкурсу бізнес-проєктів медичного спрямування і формування студентських команд для розроблення стартап-проєктів.

Доктор сільськогосподарських наук, професор, директор Національного наукового центру «Інститут бджільництва ім. П. І. Прокоповича» Володимир Постоєнко особисто репрезентував два проєкти стартапів для подальшого розроблення студентами: перший називався «Прополісна вода», а другий ― «Крем-мазь «Вертебронол». Третій проєкт, запропонований Центром інновацій «Сходи в Майбутнє», під назвою «Портативний ультразвуковий пристрій з інтегрованими експертними функціями» представив працівник Корпорації «Юрія-Фарм» Євген Басараба. Саме так стартував незвичайний і надцікавий конкурс.

 

ЯК НАЙКРАЩЕ ПРЕЗЕНТУВАТИ СЕБЕ ТА ЗАЦІКАВИТИ ІНВЕСТОРА?

Завдяки співпраці ЦІСМА з КНЕУ в рамках Договору про науково-технічне співробітництво представники ЦІСМА мали змогу забезпечити молодим розробникам належну інформаційно-методичну підтримку. Так, генеральний продюсер студії пояснювального відео «Синяя Лошадь», виконавчий директор NRG Євген Медведєв провів для них спеціальний майстер-клас «10 слайдів у презентації для інвестора», під час якого студенти отримали від відомого експерта концентровану та структуровану інформацію щодо представлення (пітчингу) проєктів.

«Сьогодні у світі крутяться сотні тисяч ідей, які незабаром можуть перетворитися на проєкт або комерційний продукт. Для того, щоб це відбувалося, ідеї повинні пройти кілька стадій від «сирої» ідеї до втілення в життя, ― зазначив Євген Медведєв. ― Але до етапу «втілення» доходить значно менше ідей. Чому так відбувається? З одного боку, ідеї залишаються на «сирій» стадії. З іншого боку, авторів ідей зупиняє відсутність грошей на реалізацію. От саме тут опускати руки не можна. Ретельно опрацювавши ідею, потрібно, засукавши рукави, йти і робити якісну презентацію з метою залучення інвестицій або початкового капіталу».

Технології презентації проєкту або комерційного продукту задля прийняття позитивного рішення інвестором і був присвячений цей майстер-клас. Партнер ЦІСМА неодноразово наголошував, що має бути певна структура подання інформації, за допомогою якої здійснюється «продаж» ідеї цільовій аудиторії.

Учасники разом зі спікером розбирали послідовність викладу блоків, з якими працювали команди: ринок, бізнес-модель, фінансові показники, маркетинг, продажі і таке інше. Було пройдено ТОП─10 пунктів для формування якісної презентації, аби за п’ять хвилин зацікавити інвестора і викликати в ньому бажання дізнатися про проект детальніше або ж проінвестувати.

Майстер-клас переріс у зацікавлений обмін думками між студентами, запрошеним експертом і представниками ЦІСМА. Голова ЦІСМА Ігор Найда наголосив на важливості опанування компетенцій, необхідних для командної проєктної роботи. Олена Труш, менеджер з комунікацій ЦІСМА, запросила учасників до діалогу у форматі бліц-інтерв’ю. Андрій Горбань, експерт з питань інноваційної діяльності та трансферу технологій ЦІСМА, зупинився на важливості тісної співпраці ЦІСМА та КНЕУ в царині освітніх і наукових проектів, зазначивши, що тісна взаємодія науки та бізнесу здатна принести значущі результати для розвитку вітчизняних стартапів.

Завдяки цьому заходу студенти отримали ґрунтовні уявлення, як одержати гроші на розвиток інноваційної ідеї, разом з покроковим планом залучення інвестора.

Наступного дня на молодих розробників очікував ще один сюрприз ― майстер-клас від засновника авторської школи самознавства, доктора наук з державного управління, професора Світлани Бронікової «Мистецтво публічного виступу»: «Як привертати увагу та захоплювати інших власними ідеями? У чому полягає мистецтво публічних презентацій? Як розповісти про свій проєкт десяткам, а може, й сотням людей? А може, лише декільком, але тим, від кого залежатиме рішення, чи отримаєте ви величезні кошти на розвиток вашої ідеї? Очі глядачів привернуті до вас. Вони в очікуванні: чим ви спроможні здивувати їх? Чи зможете ви чітко та ясно донести ваш меседж до аудиторії?» Мистецтво подати себе вкрай зацікавило студентів.

 

НА ШЛЯХУ ДО НОВИХ ІННОВАЦІЙ

«Наша мета ― шукати талановитих людей і за допомогою менеджерів втілювати їхні креативні ідеї», ― наголошує Ігор Найда, який вважає, що розуміння важливості людського капіталу для розвитку суспільства має бути аксіомою.

Конкурсу студентських бізнес-проєктів передувала величезна підготовча робота, здійснена ЦІСМА разом із КНЕУ в надзвичайно стислі терміни. «Нам цікаві інноваційні та сучасні проєкти», ― повторювали студенти після завершення конкурсу. Це прагнення відбиває одну з головних програмних засад ЦІСМА ― допомогти молоді реалізувати себе в інноваційній діяльності.

 

Scroll Up