V-та Просвітницька  зустріч «МІЖНАРОДНИЙ ДОСВІД ТА ВІТЧИЗНЯНІ МОЖЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЗА НАПРЯМОМ «БІОТЕХНОЛОГІЯ» єднає українських інноваторів

13.11.2019
Posted in Новини
13.11.2019 ЦІСМА

V-та Просвітницька  зустріч «МІЖНАРОДНИЙ ДОСВІД ТА ВІТЧИЗНЯНІ МОЖЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЗА НАПРЯМОМ «БІОТЕХНОЛОГІЯ» єднає українських інноваторів

12 листопада в Міністерстві освіти і  науки України відбулася V-та просвітницька зустріч «МІЖНАРОДНИЙ ДОСВІД ТА ВІТЧИЗНЯНІ МОЖЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЗА НАПРЯМОМ «БІОТЕХНОЛОГІЯ» з науково-просвітницького з циклу «Від Ідеї – до Дії». Організатор події – Громадська спілка «Центр інновацій «Сходи в Майбутнє».

Захід розпочався із вітального слова Голови Спілки Ігоря Найди, який висловив сподівання на всебічну підтримку держави та суспільства у розвитку вітчизняної науки та інновацій зокрема.

Учасників заходу привітав перший заступник Міністра освіти І науки Юрій Полюхович, який відзначив важливість конструктивних кроків, спрямованих на єднання зусиль влади, громадянського суспільства та бізнесу, спрямовані на розвиток інноваційного потенціалу України у  сфері біотехнологій задля якісного довголіття людини.

Модератор зустрічі, Володимир Зубченко, представив спікерів заходу:

Євген Найштетік — магістр міжнародного бізнесу, магістр маркетингу, магістр соціальних технологій, керівник корпорації Планекста (Лос-Анджелес, США), керівник рекордного кардіоскринінгу в Україні, співзасновник біотехнологічного криптофонду Vanhealthing.

Єгор Доманов — канд. фіз-мат. наук, Head of Skin Biophysics Group, Advanced Research, L’Oréal Research & Innovation (Франція).

Олександр Конєв — CEO & Co-founder компанії Syndivia (Франція).

Павло Базілінський — магістр Erasmus Mundus за спеціалізацією надійного програмного забезпечення в University of St Andrews та Maynooth University, директор з досліджень та обробки даних в стартапі SD-Insights, науковий співробітник в TU Delft, Голова робочої групи Bridging Science and Business в MCAA (Нідерланди, на час звязку знаходився у Японії).

Олег Бабій— канд. хім.-біол. наук, CEO та співзасновник компанії Lumobiotics (Німеччина).

Два останніх спікера долучились до панельної дискусії он-лайн.

Під час дискусії спікери відповідали на питання щодо особливостей ведення наукових досліджень й інновацій у великому промисловому секторі та малочисельних  колективів, міркували про необхідні інфраструктурні та законодавчі аспекти роботи інноваторів, надихали власним прикладом та ділилися секретами, як знайти фінансування для розвитку наукових стартапів. Так, корисною була інформація щодо пошуку грантів на дослідження від UK, особливостей отримання фінансування наукових проекті та стартапів в Європі та США. Євген Найштетік продемонстрував аудиторії свої винаходи – лінійку з 5 діагностичних приладів, один з яких –  перший в світі ЕКГ-браслет на одну руку. Єгор Доманов стисло розповів про залучення  аутсорсингових наукових команд та поділився секретом, як створювати ефективну колаборацію між 4,5 тисячами наукових співробітників. На відміну від чисельної команди Єгора, молодий підприємець Олександр Конєв має досвід створення інноваційних протипухлинних ліків командою у 12 чоловік. Його мета – винайти ліки проти хіміорезистентних пухлин молочної залози, легень та колоректального раку. Он-лайн спікери Павло Базилінський та Олег Бабій зауважили на тісному взаємозв’язку генетики, можливостей штучного інтелекту та використанню Big Data, без яких зараз вже неможливо уявити процес створення інновацій. Цю слушну думку підтримали усі учасники панельної дискусії.

У другій частині дискусії думками поділилися Віталій Чернюк — керівник експертної групи з питань комунікацій та стратегічного планування Директорату інновацій та трансферу технологій МОН України; Лариса Антонюк — д. е. наук, професор, проректор з наукової роботи, директор Інституту вищої освіти КНЕУ імені Вадима Гетьмана та Олександр Кендюхов — д. е. наук, професор, президент Асоціації сприяння глобалізації освіти та науки SPACETIME, віце-президент з інтеграції науки та бізнесу ICC Ukraine. Вони коротко розповіли про напрями своєї роботи та здобутки на ниві інноваційної діяльності.

Зокрема, Лариса Антонюк поділилася інформацією про участь у створенні біологічно активної добавки, яка має перспективи у лікуванні цілої низки хвороб, що супроводжуються зниженням протипухлинних систем захисту організму, Олександр Кендюхов акцентував увагу на власних бізнесових та маркетингових рішеннях для сфери біотехнологій, а Віталій Чернюк приємно здивував аудиторію фактами підтримки  Міністерством освіти і науки низки вітчизняних інноваційних  проектів та висловив впевненість у продовженні синергічної взаємодії учасників.

Наприкінці зустрічі  спікери та експерти побажали оптимізму, віри в себе, стресостійкості та наснаги молодим вченим-інноваторам та висловили побажання щодо подальшої співпраці.

Олена Труш – лікар, журналіст, видавець, експерт-брендолог, консультант з питань маркетингу та піар-комунікацій,  презентувала буклет «ЦІСМА – інноваторам в сфері біотехнологій. Програма розвитку та підтримки», на сторінках якого  можна знайти усю необхідну інформацію щодо умов участі у проектах ЦІСМА.

Андрій Євгенович Горбань, провідний український вчений, доктор медичних наук, експерт з інноваційної діяльності та трансферу технологій, узяв на себе почесний обов’язок з нагородження пам’ятними дипломами спікерів та експертів V-ї  просвітницької зустрічі.

Ігор Найда, беручи заключне слово, щиро подякував учасникам панельної дискусії та виразив надію на подальшу плідну співпрацю. Окрема подяка від організаторів V просвітницької зустрічі була висловлена партнерам заходу.

По закінченню офіційної частини усі учасники мали змогу насолодитися неформальним спілкуванням. Дружня атмосфера та спільні інтереси сприяли активному обговоренню почутої від спікерів інформації, надихала на отримання відповідей від спікерів щодо нюансів їх інноваційної діяльності.

Отримуючи сертифікати за відвідування заходу, слухачі висловлювали побажання щодо подальшої співпраці та дякували за корисну інформацію.

Scroll Up