Управління конфліктами в стартап-команді

27.11.2020
Posted in Новини
27.11.2020 ЦІСМА

Управління конфліктами в стартап-команді

Конфлікт в стартап-команді: як реагувати та керувати?

 Працюючи в команді, є вірогідність вловити негативні нотки в спілкуванні між співробітниками, почути про розбіжності або побачити, як поступово зароджується конфлікт❗️

У такому випадку потрібно не відпускати все на самоплив, а брати ініціативу в свої руки і вирішувати проблему. Найпростіший варіант – поговорити з кожним з учасників конфлікту. Найчастіше проблеми можуть виникати навколо дрібниць, які можна швидко вирішити і повернутися до роботи. Тільки не сідайте за стіл переговорів відразу з обома сторонами – це лише стане каталізатором нового конфлікту.

Розбір будь-якого конфлікту починається з визначення його зони.

Їх можна виділити три:

????зовнішня (це процес роботи групи і фізичні умови її праці. Наприклад, ви зателефонували комусь по скайпу, а людина перебуває в іншому часовому поясі, і він не висипається через ваші дзвінки.)

????групова (якщо на зовнішній стадії все гаразд, йдемо глибше: дивимося на групову взаємодію. Як працюють один з одним ці двоє-троє чоловік? Чи немає якоїсь внутрішньої неприязні у людей?

????рольова (якщо і на груповому рівні все гаразд, переходимо ще глибше – до ролі кожної людини. Слово «роль» використовується тут не абстрактно, а дуже предметно.

Важливо, щоб людина добровільно брала роль, і вона – підходила йому. Тут мова йде про компетенції члена команди, його сильні сторони особистості, мотивацію, лідерські якості тощо.

Основні ролі в колективі

  • ????фасилітатор – людина, яка слідкуватиме за таймингом, поставить завдання, перевірить, щоб кожен виступив. Він буде контролювати емоції, підіб’є підсумок зустрічі, запише всі знахідки.
  • ????генератор ідей – людина, яка з ходу готова вкидати ідеї, нехай вони будуть сирі, абсолютно божевільні і дивні. Потрібно розпалювати, роздмухувати багаття креативу, не боячись, що засудять, посміються і покрутять пальцем біля скроні. 
  • доводчики – люди, які вміють підхоплювати і доводити сирі ідеї до стану прожарювання і готовності.
  • ????провокатори (в хорошому сенсі слова), які перевіряють ідеї і задають правильні питання: «А чи може ідея працювати на велику аудиторію? Чи можна зробити дешевше? А як ми впораємося з перешкодою? А коли ми почнемо впровадження? »
  • ????критики – люди з розвиненим критичним мисленням і, можливо, з не дуже розвиненим креативним. Вони включаються ближче до кінця – коли з великої кількості сирих, необроблених ідей потрібно вибирати щось найкраще ,з’єднувати дві-три в одну, порівнювати дві схожих, відкидати непотрібні альтернативи – скорочує-скорочує-скорочує число ідей, доводячи їх до двох-трьох.
  • ❗️Розподіляти ролі не соромно і не смішно. Це один з ритуалів командної роботи. А ще корисно обмінюватись ролями, щоб кожен учасник зміг більш об’ємно відчути спроможність ідеї.

Роль керівника

Одне із завдань керівника стартапу – підтримувати дружні відносини всередині команди, піклуватися про командний дух і робити все для того, аби між колегами не виникало розбіжностей. 

Керівник стартапа повинен бути авторитетом для своїх співробітників. Тільки в цьому випадку можна швидко вирішити внутрішні проблеми і змусити співробітників працювати, а не конфліктувати. 

 

Scroll Up