Тренди в біомедичних технологіях

10.03.2021 ЦІСМА

Тренди в біомедичних технологіях

Тренди в біотехнологіях

Які тренди в технологіях на нас чекають після пандемії?

Революція фармацевтики: тести на коронавірус і вакцини

Коронавірус прискорив розвиток фармацевтичної індустрії. Тестувати ліки навчилися швидше і простіше. Традиційні клінічні випробування залишилися в минулому – їх перевели на віртуальну платформу. Консультації та збір даних теж переїхали в онлайн. Такі перетворення можуть прижитися і назавжди змінити фармацевтику.
Ми побачили, як швидко з’явилися тести на Covid-19 по всьому світу, а потім і вакцини компаній Pfizer, Moderna і AstraZeneca.
Pfizer і Moderna вперше в історії людства розробили вакцини на основі матричної РНК. У 2021 році на нас чекає ще більше нових технологій виробництва тестів на коронавірус і вакцин.

AR-технології

Швидше за все пандемія залишить занепокоєння на тему того, що особисті контакти небезпечні, а значить доповнена реальність стане ще більш популярною. У Китаї, наприклад, створили ліфтову панель з кнопками, до якої взагалі не потрібно торкатися.
Непродовольчі магазини також можуть стати віртуальними (торкнутися товару, приміряти на себе або подивитися, як він буде виглядати в інтер’єрі). Косметичний бренд NYX вже використовує подібні технології, що дозволяють тестувати косметику онлайн.
AR-технології торкнуться й сфери розваг. Наприклад, при покупці квитка в кіно, ви зможете дивитися фільм разом з такими ж онлайн-глядачами.

Сервіси для віддаленої роботи

Сьогодні у компаній просто немає іншого вибору, крім як перебудувати бізнес-процеси та перейти на віддалену роботу. Але ось що цікаво – коли в світі все стабілізується, чи буде бажання знову повертатися в офлайн?
Ймовірно, що почнеться активний розвиток і впровадження сервісів, які будуть допомагати повноцінно працювати в віддаленому форматі.

Рутиною займуться роботи

В Еміратах дрони дезінфікують вулиці, а в Ізраїлі – засвідчують особистості тих, хто намагається порушити режим самоізоляції. В недалекому майбутньому подібний напрямок скоріш за все буде активно розвиватися.

3D-друк

Для когось 3D-принтери зможуть відкрити абсолютно нові можливості, адже вже сьогодні на них друкують не тільки побутові предмети, а й запчастини для апаратів ШВЛ.

Інновації в безпілотному транспорті

У 2021 нас чекає прогрес технологій автономного водіння. Honda нещодавно оголосила, що буде масово виробляти автомобілі з автопілотом. А автопілот Tesla навчився не тільки контролювати рух по смузі та автоматично перебудовуватися, але і розпізнавати дорожні знаки, а також сигнали світлофора.
Ford теж приєднується до гонки – у 2021 році чекаємо запуск Шерінг-сервісу безпілотних автомобілів. Купити такі авто клієнти зможуть вже в 2026 році. Інші виробники, наприклад Mercedes-Benz, теж постараються впровадити технології автономного управління в нові моделі.
Розвиток технологій в 2021 році буде логічним продовженням 2020 року, але вплив COVID-19 буде змінюватися з плином року. Нові моделі поведінки стануть нормою і драйверами технологічних і бізнес-інновацій.
Scroll Up