Результати Конкурсу інноваційних розробок «Сходи в Майбутнє: відзнака молодих науковців у сфері охорони здоров’я та фармацевтики»

04.06.2019
Posted in Новини
04.06.2019 ЦІСМА

Результати Конкурсу інноваційних розробок «Сходи в Майбутнє: відзнака молодих науковців у сфері охорони здоров’я та фармацевтики»

30 травня 2019 року у Києві в Жовтневому Палаці відбувся фінал Конкурсу інноваційних розробок «Сходи в Майбутнє: відзнака молодих науковців у сфері охорони здоров’я та фармацевтики», організаторами якого виступили Громадська спілка «Центр інновацій «Сходи у Майбутнє» та Національна академія медичних наук України.

У Конкурсі взяли участь проекти за темами, що спрямовані на вивчення механізмів розвитку фармакорезистентності, в тому числі до антибіотиків, та її подолання при лікуванні соціально небезпечних хвороб, зокрема ВІЛ, туберкульоз тощо, а також розробку препаратів для лікування вірусних інфекцій з використанням наступних технологій:

  • Біотехнологія (Biotechnology).
  • Нанотехнологія (Nanotechnology).
  • Генна інженерія (Gene engineering).
  • Нові молекули і фармкомпозиції (New molecules and pharmaceutical compositions).

Після попереднього відбору проектів, що відповідали вимогам: інноваційність, можливість технологічної реалізації, інвестиційна привабливість та висока ймовірність впровадження у практику охорони здоров’я, їх автори та проектні команди були запрошені до участі в освітній програмі Конкурсу, що мала на меті навчання бізнес-плануванню, підготовці презентацій для представлення потенційним інвесторам, маркетинговим навичкам, взаємодії зі стратегічними партнерами та інвесторами тощо.

Після проходження навчання авторам було запропоновано модернізувати презентації проектів, використовуючи отримані навички, та представити їх перед журі на фіналі Конкурсу.

До складу журі Конкурсу увійшли:

Голова журі: Цимбалюк Віталій Іванович – академік НАМН України, Президент Національної академії медичних наук України;

Співголова журі: Заболотний Дмитро Ілліч – академік НАМН України, Віце-президент Національної академії медичних наук України, директор ДУ «Інститут отоларингології ім. проф. О.С. Коломійченка НАМН України»;

Члени журі:

Міхньов Володимир Анатолійович – член-кореспондент НАМН України, Головний учений секретар Національної академії медичних наук України;

Єрмоленко Тамара Іванівна – доктор фармацевтичних наук, професор, завідувач кафедри фармакології та медичної рецептури Харківського національного медичного університету;

Шкураков Сергій Олександрович – заступник директора Департаменту інтелектуальної власності Міністерства економічного розвитку і торгівлі  України.

Загалом у фіналі Конкурсу було презентовано 9 інноваційних проектів.

За рішенням журі перше місце та грошовий приз у 70 000 грн. було надано Дудіковій Дар’ї, автору інноваційного проекту «Адасепт» – засіб для профілактики та лікування гнійно-запальних процесів шкіри, м’яких тканин та оніхомікозів».

Друге місце та грошовий приз у 60 000 грн. було розділено між двома фіналістами: Фалюш Оксаною за інноваційний проект «Спосіб гальмування росту раку передміхурової залози людини на експериментальній моделі» та Сирваткою Василем за інноваційний проект «Технологія створення композитних нанопрепаратів широкої протимікробної дії».

Третє місце та грошова винагорода у 50 000 грн. було розділено між двома фіналістами: Білявською Любов’ю за інноваційний проект «Інноваційна модель доклінічних досліджень вірус-асоційованих захворювань людини для розробки дієвих профілактичних і лікувальних противірусних засобів» та Лазаренко Глібом за інноваційний проект «Адаптація поверхні імплантантів до організму реципієнта».

Також, за рішенням організаторів конкурсу, було встановлено номінацію «Кращий соціальний проект» та грошовий приз у 3 000 грн, переможцем  у якій визначено Лейбенко Людмилу з інноваційним проектом «Аналіз резистентності вірусів грипу до зареєстрованих хіміопрепаратів».

Інші конкурсанти отримали призи – квитки до Національної опери України ім. Т.Г. Шевченка на різні постановки з оперного репертуару червня.

Всі  конкурсанти отримали Сертифікати учасників конкурсу, а їх наукові керівники – подяки.

Scroll Up