Представники ЦІСМА взяли участь в засіданні круглого столу Проекту ЮНІДО/ГЕФ

13.03.2019
Posted in Новини
13.03.2019 ЦІСМА

Представники ЦІСМА взяли участь в засіданні круглого столу Проекту ЮНІДО/ГЕФ

Представники ЦІСМА взяли участь в засіданні круглого столу Проекту ЮНІДО/ГЕФ “Сучасна політика та нормативно-правова база у сфері інноваційних чистих технологій та підприємництва в Україні”, який пройшов в Києві 6-7 березня 2019 року.

Загальну канву розвитку нового проекту ЮНІДО в Україні представив національний координатор проекту ЮНІДО/ГЕФ пан @Ігор Кирильчук (https://www.facebook.com/igor.kyrylchuk)

Перший день був присвячений перспективам створення інноваційних кластерів чистих технологій в різних регіонах України. Учасники – науковці, підприємці, представники Міністерство освіти і науки України, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, Міністерство аграрної політики та продовольства України познайомилися з досвідом австрійських та голландських коллег, потенціалом Миколаївської, Дніпропетровської та Херсонської областей, щодо створення тематичних кластерів: агро-продовольчого, інноваційних холодильних установок.

Основною метою є  поступ у досягненні цілей тисячоліття – найперше зменшення кількості викидів, парникових газів.

На другий день спеціалісти у сферах державного та правового регулювання (з боку держави) разом з правниками, які працюють у сфері інновацій (з боку бізнесу), обговорювали питання розроблення проекту Стратегії інноваційного розвитку України до 2030 року, а також  законопроекти у сфері інновацій:

– Проект Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про наукові парки”;

– Проект Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про державне регулювання діяльності у сфері трансферу технологій”.

Очікуваними результатами від створення Стратегії інноваційного розвитку України мають стати:

– збільшення кількості підприємців, які запроваджують інновації;

– збільшення кількості патентів, ліцензійних угод тощо;

– збільшення кількості кластерів у регіонах;

– створення можливостей для університетів у започаткуванні наукових парків, spin off    компаній і TTO тощо.

Схоже, що в України є всі шанси створити свою систему технологічних кластерів на основі поєднання зусиль науки, бізнесу, громадськості, влади та міжнародних партнерів.

 

Scroll Up