Парадокс інновацій

24.05.2021
Posted in Новини
24.05.2021 ЦІСМА

Парадокс інновацій

Ми живемо в епоху, коли інновації – вже не примха, а нагальна вимога часу. Програмне забезпечення та сучасні технології докорінно змінили підхід до ведення бізнесу та формати коммунікації зі споживачами та суспільством. Інновації стали ключовим фактором стійкості бізнесу.

“Маркетинг та інноваціїї – це інвестиції, усе інше – витрати” – сказав Пітер Друкер, видатний теоретик менеджменту ХХ століття.

І він був правий. Важко уявити в сучасному світі успішне підприємство, яке не дивилося би у майбутнє, маючи на озброєнні потужні інноваційні рішення.

Парадокс інновацій криється в тому, що за рахунок стрімкого розвитку технологій відбувається руйнування певного кола підприємств, і цей процес Йозеф Шумпертер )економіст, соціолог ХХ ст) назвав “відтворювальним руйнуванням”. Він мав на увазі процес, який оновлює економіку шляхом вливання в неї “свіжої крові” у вигляді нових технологій та гравців. Саме зараз ми спостерігаємо, як стартапи швидко перетворюються на багатомільярдні компанії: Microsoft, eBay, Google, Amazon, Facebook, Twitter, Dropbox, Uber и Airbnb.

Завдяки новим технологіям вони трансформують традиційні галузі та бізнес-моделі, створюють нові ринки.

Стив Бланк, автор однієї з величніших управлінських ідей ХХІ століття, визначив пошук та реалізацію як ключові відміни між стартапами та великими компаніями. Стартап – це тимчасова організація, метою якої є пошук стійкої та прибуткової бізнес-моделі. В той самий час, зріла компанія реалізує існуючу бізнес-модель, яка задовільняє поточні потреби визначених сегментів ринку. Кожна сучасні компанія повинна впроваджувати піджхід, при якому відбувається сбалансоване поєднання існуючих продуктів, що користуються високим попитом, та нових продуктів, для яких ведеться пошук прибуткової бізнес-моделі.

Управління таким інноваційним портфелем потребує застосування вірних управлінських інструментів у залежності від того, на якому етапі інноваційного шляху знаходяться нові продукти.

“Корпоративнний стартап. Як створити інноваційну екосистему у великій компанії”  Т. Вікі, Д. Тома, Е. Гонс 

Scroll Up