Найцікавіші новини у світі інновацій

12.02.2021 ЦІСМА

Найцікавіші новини у світі інновацій

Новини місяця

Найцікавіші новини у світі інновацій

Вчені винайшли імплант, який дасть штучний зір людям, які не бачать

За словами інженерів, за допомогою імпланту сліпі зможуть бачити точки, що утворюють силуети об’єктів. В основі технології – імплантат сітківки з 10,5 тисячами електродів. Принцип роботи такий: вбудована в розумні окуляри камера фіксує зображення в полі зору людини і відправляє дані на мікрокомп’ютер. Він також знаходиться в окулярах. Програма перетворює отримані дані на світлові сигнали і передає на електроди в імплантаті. Вони стимулюють сітківку, і користувач бачить спрощену чорно-білу схему зображення.

Акумулятори більше не потрібні. Цей пристрій перетворить наше тіло на «біологічну батарею

Вчені Колорадського університету в Боулдері розробили пристрій який потенційно може позбавити нас від мільйонів акумуляторів в майбутньому, адже гаджети будуть заряджатися безпосередньо від нас. Носимий пристрій, який називається термоелектричним генератором (ТЕГ),безпосередньо перетворює тепло людського тіла в електричну енергію.

У Франції створили маску, яка здатна вбивати коронавірус

Компанія BioSerenity розробила маску, представлену як першу як «фільтруючу і дезінфікуючу» проти Covid-19. У ній є шар, який вбиває вірус. Маска включає фільтруючий шар, який зроблений бактерицидним і віруліцидним за«фізичним принципом і принципом хімічного блокування» за рахунок використання двох молекул, циклодекстрину і четвертинного аміаку.

Знайдено бактерії, які можуть рости в умовах Червоної планети

Нові експерименти показали, що ціанобактерії, також відомі як синьо-зелені водорості, можуть успішно рости в марсіанських атмосферних умовах. Звичайно, буде потрібно ще кілька інгредієнтів, але коли люди доберуться на Марс, вони зможуть створити системи життєзабезпечення на основі ціанобактерій для середовища проживання людини.

Вчені навчилися переробляти пластик у безпечний для природи біоматеріал

Вчені давно розмірковують над питанням, що робити з непотрібним пластиком, і, здається, знайшли один з варіантів відповіді — створювати графен.
Переробка пластику в графен стане великим кроком для очищення довкілля. Завдяки цьому способу людство зможе зменшити кількість пластикового сміття, яке збирається на звалищах. І хоча біорозкладання графену ще не вивчили достеменно, вже є дослідження, які підтверджують, що цей матеріал може руйнуватися протягом кількох місяців.

Американські медики навчили штучний інтелект передбачати ризик смерті з лякаючою ймовірністю

Дослідники з Geisinger виявили, що комп’ютерний алгоритм, розроблений з використанням відео ехокардіограми серця, може передбачити смертність протягом року.
Комп’ютер буде збирати дані про пацієнта кожні три хвилини, з огляду на всі зміни в його стані – від рівня кисню до артеріального тиску, щоб надати лікарям максимально розгорнуту інформацію про здоров’я хворого.

Майбутнє трансплантації. Перше у світі кіберсерце.

Французька біомедична компанія Carmat виводить на ринок перше повністю штучне серце Aeson heart. Пристрій стане тимчасовою заміною для пацієнтів, які очікують на операцію.
Система штучного серця складається з імплантованого протеза, зовнішнього устаткування і консолі медичної допомоги, призначеної для управління протезом під час імплантування і відстеження роботи пристрою.

Ілон Маск пообіцяв премію за технологію уловлювання CO2

Глава Tesla Ілон Маск пообіцяв виплатити приз в $ 100 млн за розробку «найкращої» технології з уловлювання викидів вуглекислого газу.
Справа в тому, що на сьогодні в цій технології досягнуть дуже невеликий прогрес, і зусилля зосереджені на скороченні викидів, а не на видаленні вуглецю з повітря.

Україна випередила сусідів у рейтингу інноваційності

В Україні впроваджується більше інноваційних проєктів, ніж у Румунії, яка входить у ЄС, а також більше, ніж у Росії.
У глобальному рейтингу інноваційності Global Innovation Index Україна обійшла Індію, Румунію, Росію, Туреччину та Чилі і зайняла 45-те місце. Про це йдеться у звіті Всесвітньої організації інтелектуальної власності ООН (WIPO)

Маєш бажання розвивати проект або отримати фінансування? Тоді мерщій до нас! Заповнюй анкету на сайті startup.uptofuture.org

Новини місяцяТворімо інновації в здоров’я разом!
Scroll Up