Конкурс інноваційних розробок «Сходи в Майбутнє: відзнака молодих науковців у сфері охорони здоров’я та фармацевтики»

22.01.2019 ЦІСМА

Конкурс інноваційних розробок «Сходи в Майбутнє: відзнака молодих науковців у сфері охорони здоров’я та фармацевтики»

Інформаційне повідомлення

про конкурс інноваційних розробок

«Сходи в Майбутнє: відзнака молодих науковців

у сфері охорони здоров’я та фармацевтики»

 

Метою проведення конкурсу інноваційних розробок «Сходи в Майбутнє: відзнака молодих науковців у сфері охорони здоров’я та фармацевтики» є заохочення молодих науковців до творчих наукових пошуків та навчання навичкам презентації (представлення) отриманих наукових результатів.

Конкурс проводиться Громадською спілкою «Центр інновацій «Сходи в Майбутнє» у партнерстві з Національною академією медичних наук України.

До участі у Конкурсі запрошуються окремі особи та проектні команди   (представники організацій різних форм власності), які зацікавлені у розвитку своїх проектів, зокрема у залученні фінансування та отриманні навичок комерціалізації своїх проектів.

Заявки на участь у Конкурсі приймаються за темами, що спрямовані на вивчення механізмів розвитку фармакорезистентності, у тому числі до антибіотиків, та її подолання при лікуванні соціально небезпечних хвороб, зокрема  туберкульоз, ВІЛ тощо, а також розроблення препаратів для лікування вірусних інфекцій з використанням таких технологій:

 • Біотехнологія (Biotechnology).
 • Нанотехнологія (Nanotechnology).
 • Генна інженерія (Gene engineering).
 • Нові молекули і фармкомпозиції (New molecules and pharmaceutical compositions).

Розмір Призового фонду складає 180 000 грн.

Дати проведення Конкурсу: 21.01.2019 – остання декада травня 2019 р.

📌 Правила конкурсу: https://goo.gl/GVPBXV

📌 Анкета учасника конкурсу (Додаток 1): https://goo.gl/zBFGvB

📌 Публічна оферта: https://goo.gl/W2PtbL

Детальну інформацію щодо умов проведення Конкурсу та його тематичних напрямів можна дізнатися на офіційній сторінці Конкурсу, що функціонує з 21.01.2019 за адресою: https://www.facebook.com/uptofuture . Крім того Інформацію про Конкурс також можна отримати на сайтах організаторів  https://uptofuture.org  та www.amnu.gov.ua .

 

 

Comment (1)

 1. ЦІСМА

  До Вашої уваги інтерв’ю з однією з учасниць Конкурсу інноваційних розробок молодих вчених Людмилою Лейбенко, в якому вона розповіла про те, чому вирішила взяти участь у Конкурсі та перспективи реалізації власного наукового потенціалу в Україні.

  Людмила Лейбенко – в.о. старшого наукового співробітника, кандидат біологічних наук, Навчально-наукового центру «Інститут біології та медицини» Київського національного університету.
  1. Звідки Ви дізнались про конкурс інноваційних розробок для молодих вчених у сфері охорони здоров’я та фармацевтики, організатором якого виступила Громадська спілка «Центр інновацій «Сходи в Майбутнє»?

  Про конкурс дізналась від адміністрації свого інституту, яка дуже рекомендувала подати заявку, бо молодих науковців в нашій установі дуже мало.

  2. Як довго Ви займаєтесь своїм профільним напрямком?

  Своїм профільним напрямком «Філогенетичний аналіз вірусів грипу людей, виділених в Україні» я займаюсь близько 10 років, відколи почали секвенувати гени вірусів грипу, виділених від українських хворих. Заявка, подана на конкурс, розкриває тільки один з аспектів дослідження мінливості вірусів грипу, а саме — виявлення та аналіз резистентних штамів грипу до відомих етіотропних хіміопрепаратів.

  3.Чи бачите Ви перспективи цього напрямку?

  Перспективи напрямку, яким я займаюся є досить широкі, адже мінливість вірусів грипу на рівні генному є першопричиною змін у будові та властивостях вірусів. Так, наприклад, одна точкова мутація в гені нейрамінідази викликає нечутливість вірусу грипу до озельтамівіру, який на українському ринку є єдиним ефективним етіотропним препаратом, причому препаратом не дешевим і з можливими побічними ефектами. Тому продуманий підхід до лікування хіміопрепаратами тільки у випадках, коли це доцільно, є важливим критерієм для вибору терапії. Також створення нових ефективних ліків потребуватиме постійного моніторингу появи резистентних штамів та досліждення мутацій, що таку резистентність викликають.

  4.Чи маєте ви можливість реалізуватися як вчений в Україні?

  У нашому відділі, завдяки керівнику та співпраці з ВООЗ і CDC (Центру з контролю та профілактики захворювань), досить сприятливі умови і широкі можливості для наукової роботи і самореалізації. Але на рівні державних установ такої підтримки немає. Особливо в матеріальному плані. Сумно, що продовжувати роботу ми можемо тільки за рахунок грантів міжнародних організацій. Адже, в такому випадку, у них є всі права на результати нашої праці. А ми натомість отримуємо дані, які допомагають лікарям і закладам охорони здоров’я мати актуальну інформацію про збудника грипу. Налагодження взаємодії між науковцями і кінцевими користувачами наукових розробок на сьогодні є актуальним завданням, бо більшість досліджень залишається на рівні статей у вузькопрофільних журналах з невеликою кількістю читачів.

  5.Чи потрібне проведення таких конкурсів в нашій країні?

  Проведення будь яких конкурсів допомагає обмінятись знаннями та інформацією з колегами, надихає займатись науковою роботою, привертає до неї увагу громадськості та бізнесу. Тому я однозначно за проведення таких конкурсів в Україні.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll Up