Інтерв’ю з Максимом Скрипником – учасником Конкурсу інноваційних розробок «Сходи в Майбутнє: відзнака молодих науковців у сфері охорони здоров’я та фармацевтики»

13.04.2019
Posted in Новини
13.04.2019 ЦІСМА

Інтерв’ю з Максимом Скрипником – учасником Конкурсу інноваційних розробок «Сходи в Майбутнє: відзнака молодих науковців у сфері охорони здоров’я та фармацевтики»

Раді представити Вам наступного учасника конкурсу  інноваційних розробок молодих вчених – Максима Скрипника, студента 5 курсу стоматологічного факультету Української медичної стоматологічна академії.

В інтерв’ю Максим поділився думками стосовно того,  чому важливо брати участь в конкурсах для молодих вчених та які бачить для себе перспективи реалізації в Україні.

  1. Звідки  Ви дізнались про конкурс інноваційних розробок для молодих вчених у сфері охорони здоров’я та фармацевтики, організатором якого виступила Громадська спілка «Центр інновацій «Сходи в Майбутнє»?

Взяти участь у конкурсі мені запропонувала мій науковий керівник завідувач кафедри біологічної та біоорганічної хімії УМСА д.м.н. професор Непорада Каріне Степанівна. Тематика та ідея конкурсу мене дуже зацікавила, більше інформації про умови проведення конкурсу я дізнався з соціальної мережі Facebook.

  1. Як довго Ви займаєтесь своїм профільним напрямком?

У даному напрямку досліджень я працюю зі школи, коли брав участь у МАН України. Був неодноразово переможцем ІІ етапу та отримав диплом ІІ ступеня на ІІІ етапі МАН України (секція «медицина»), продовжуючи з першого курсу навчання у Українській медичній стоматологічній академії, на базі студентського наукового гуртка кафедри біологічної та біоорганічної хімії; терапевтичної стоматології.

      3. Чи бачите Ви перспективи цього напрямку?

Напрям нашого дослідження є надзвичайно актуальним для медицини в цілому та особливо у галузі стоматології. Так як все частіше з’являються відомості про набуття мікроорганізмами резистентності до протимікробних препаратів, навіть до антисептиків таких як хлоргексидин біглюконат, що є «золотим стандартом» у лікуванні захворювань тканин пародонта. На українському ринку не існує аналогів запропонованого нами препарату, а схожі препарати, що виробляються за кордоном мають велику вартість, що унеможливлює їх використання у повсякденній практиці лікаря-стоматолога. Запропонований нами метод посилення протимікробної дії антисептиків має низку переваг порівняно з існуючими неспецифічними протимікробними препаратами: висока бактерицидна та бактеріостатична дія, наявність сильної антиоксидантної дії, що покращує та пришвидшує перебіг постоперативного періоду, не викликає розвиток резистентності мікроорганізмів та може бути підсилений бактерицидний та бактеріостатичний ефект при активації наночастинок церію шляхом їх опромінення гелій-неоновим, або будь-яким іншим лазерним опроміненням.

      4.Чи маєте ви можливість реалізуватися як вчений в Україні?

На мою думку, в Україні для мене є чимало можливостей для самореалізації як вчений у галузі стоматології. Так як в Україні наявна своя потужна стоматологічна школа,  клінічна та технічна база для подальших наукових досліджень у даній галузі.

       5.Чи потрібна проведення таких конкурсів в нашій країні?

Вважаю, такі конкурси, як «Сходи в Майбутнє: відзнака молодих науковців у сфері охорони здоров’я та фармацевтики» є необхідними у нашій країні, так як вони заохочують молодих вчених та студентів до саморозвитку та наукової діяльності. Даний конкурс може привернути увагу інвесторів та спонсорів до розробок українських вчених та допомогти їм у реалізації та промоції їх ідея в Україні та поза її межами.

Scroll Up