Інерв’ю з Василем Сирваткою – учасником Конкурсу інноваційних розробок «Сходи в Майбутнє: відзнака молодих науковців у сфері охорони здоров’я та фармацевтики»

02.05.2019
Posted in Новини
02.05.2019 ЦІСМА

Інерв’ю з Василем Сирваткою – учасником Конкурсу інноваційних розробок «Сходи в Майбутнє: відзнака молодих науковців у сфері охорони здоров’я та фармацевтики»

Наступним учасником Конкурсу інноваційних розробок молодих вчених є Василь Сирватка – науковий співробітник кафедри генетики та біотехнології біологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, кандидат біологічних наук. У своєму інтерв’ю Василь розповів про можливість реалізувати себе як вченого в Україні та про створення препаратів широкої антимікробної дії, що мають світове значення.

  1. Звідки  Ви дізнались про конкурс інноваційних розробок для молодих вчених у сфері охорони здоров’я та фармацевтики, організатором якого виступила Громадська спілка «Центр інновацій «Сходи в Майбутнє»?

Про конкурс інноваційних розробок для молодих вчених у сфері охорони здоров’я та фармацевтики дізнався від своїх колег, які почерпнули інформацію з посилання на сторінці: «Biotech&Pharma Cluster. Lviv» https://www.facebook.com/biotechpharmaclusterlviv/

  1. Як довго Ви займаєтесь своїм профільним напрямком?

Початком свідомої наукової діяльності вважаю 2008 рік, коли вступив до аспірантури Інституту біології тварин НААН. Над розробкою препаратів широкої антибактеріальної дії працюю з 2010 року. Після захисту кандидатської дисертації продовжив працювати в даному напрямку в Інституті біології тварин НААН, а згодом, на кафедрі генетики та біотехнології біологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка дотепер.

3.Чи бачите Ви перспективи цього напрямку?

Розробка сучасних підходів до створення препаратів широкої антимікробної дії є перспективним напрямом світової науки та фармацевтики в контексті появи та поширення полірезистентних штамів мікроорганізмів. Роботи в даному напрямку ведуться провідними науковими колективами світу. Одержані результати мають фундаментальне значення, а також пряме практичне застосування.

4.Чи маєте Ви можливість реалізуватися як вчений в Україні?

Можливість реалізуватися як вчений в Україні є, проте процес реалізації є надзвичайно складний з безліччю перешкод. Часто доводиться займатися наукою в дуже складних та непридатних для цього умовах. Українську науку можна порівняти із Титаніком, а українських науковців – з його пасажирами, тільки, замість того, щоб евакуюватись, вони вирішили полагодити корабель та продовжити його подорож.

5.Чи потрібно проводити такі конкурси в нашій країні?

Будь-яка підтримка інноваційних розробок молодих вчених є схвальною. Фінансові можливості науки та науковців неминуче ведуть до креативних ідей та інновацій, і як наслідок – до економічного зростання та сталого розвитку країни.

Scroll Up