До річниці діяльності Громадської Спілки «Центр інновацій «Сходи в Майбутнє»

18.05.2019
Posted in Новини
18.05.2019 ЦІСМА

До річниці діяльності Громадської Спілки «Центр інновацій «Сходи в Майбутнє»

Соціальна відповідальність бізнесу (СВБ) – лексичне словосполучення, яке давно увійшло у суспільно-політичну лексику нашої країни. Під ним прийнято розуміти внесок суб’єкта підприємницької діяльності в розвиток соціальної, економічної та екологічної сфер. Вихід за рамки виробництва продукції/послуг з метою взяття підвищених зобов’язань не є єдиною особливістю цієї специфічної суспільної діяльності. Не менш важливою характеристикою практики СВБ є складність та масштабність напрямків такої діяльності. Більшість корпорацій, принаймні ті, котрі працюють в Україні, обмежуються стандартами якості продукції, що виробляється підприємством та/або  додатковими заходами для підвищення якості життя працівників та їх сімей, і надзвичайно мало представників індустрії обирають наукові та просвітницькі напрямки, виходять за межі інтересів власного виробництва в інші сфери чи піднімаються на національний рівень країни або й вище.

16 квітня виповнився рік з дня створення унікальної неурядової організації –  Громадської Спілки «Центр інновацій «Сходи в Майбутнє» (ЦІСМА), діяльність якої спрямована на підтримку української науки у сфері біотехнологій на етапі її становлення, а також на розвиток національної високотехнологічної індустрії.

ЦІСМА залучає сучасних експертів та використовує ефективні освітні технології  для здобуття знань, що виходять за рамки формальної освіти, створює умови вільного спілкування та взаємодії науковців, лікарів та студентів, набуття ними знань, умінь і навичок сучасного науковця-інноватора та менеджера з інноваційної діяльності у сфері охорони здоров’я та фармацевтики. З метою підтримки молодих науковців та сприяння впровадженню інноваційних проектів в охорону здоров’я Центром інновацій  започатковано навчально-просвітницький цикл «Від ідеї – до дії», в рамках якого проведено низку заходів розвиткового (тренінги, робочі майстерні, семінари) та просвітницького характеру.

Маємо надію, що молодим ученим буде приємно пригадати не лише пережиті події протягом року, але й у якості підведення підсумків ознайомитись з відвертими думками головних дійових осіб проекту – провідних експертів та тренерів.

Отже, перший тренінг з промовистою назвою «Як прокачати презентацію свого проекту» відбувся 27 жовтня 2018р. Його провів Євген Медвєдєв – виконавчий директор тренінгової компанії NRG, генеральний продюсер студії роз’яснювальних відео «Синяя Лошадь», експерт з організаційного розвитку, сертифікований практик FCM (ICA Ukraine) за методом сфокусованої бесіди робочих нарад, сертифікований консультант з оцінки персоналу та розвитку талантів за методикою HOGAN (США), який працює на ринку бізнес-освіти з 2004 року.

«Чудова можливість для саморозвитку», «проведення тренінгів допомагає краще засвоїти отриману інформацію, отже окрема подяка за формат», «дякую за можливість розвиватися, «ви надихаєте», «україномовні заходи більш теоретичних основ», «подяка за корисні нові навички та досвід», «було дуже корисно, не співпало з очікуваним форматом, проте дуже сподобалося!»,  такі відгуки учасників можна було прочитати у анкетах після закінчення заходу.

Ділячись враженнями від участі у проекті, сам пан Медвєдєв відзначив, що ідея створення організації, яка була б спрямована на роботу з молоддю, починаючи зі студентської лави й закінчуючи аспірантами та молодими вченими визрівала давно і є дуже цінною для України, оскільки останніми десятиліттями, і суспільство дуже мало приділяли уваги науці. Тому ініціатива фармацевтичної корпорації «Юрія-Фарм», на його думку, є дуже актуальною. Директором NRG було відзначено, що ЦІСМА має кілька особливостей: «Треба підкреслити, що проект охоплює медичну галузь і є пов’язаним зі здоров’ям нації. Незважаючи на те, що подібні ініціативи в Україні уже є, усі вони започатковані працедавцями і функціонують в інтересах  своєї спеціалізації, працюючи для себе чи для галузі, наприклад, деякі металургійні заводи. ЦІСМА унікальна організація, яка охоплює молодих вчених біотех напряму зі всієї країни і не просто готує їх для роботодавців, а ініціює інноваційність і виводить її назовні, даючи молодим науковцям життя та віру у свої сили. Тобто, проект виходить за межі корпоративного егоїзму і відрізняється своєю масштабністю».

Пана Євгена приємно здивувала зацікавленість аудиторії науковців у здобутті здавалося б непрофільних ринкових знань: «Треба сказати, що інтерес до подібного роду знань є надзвичайно високий, і це дуже приємно. Люди фонтанували ідеями навколо своїх проектів, що було дуже неочікувано. Ідеї молодих вчених часто носили глобальний характер і виходили далеко за кордони України. Ми відібрали команду молодих вчених у яких є власні інноваційні проекти і готуємо їх до презентації на заключному етапі Конкурсу інноваційних розробок молодих науковців «Сходи в Майбутнє: відзнака молодих науковців у сфері охорони здоров’я та фармацевтики» з точки зору точки зору бізнесу, допомагаючи стати їм бізнес-експертами, які мають розуміти, що інновації повинні вирішувати реальні проблеми, тоді на цьому можна заробити гроші. Наша задача показати, що є ринок, є цільова аудиторія, зацікавлені особи проектів».

«Аудиторія з якою нам доводиться працювати різна, є науковці, які мають підприємницькі схильності і все схоплюють на льоту, є науковці абсолютно абстраговані від профіту і перебувають в полі своїх досліджень. Ми допомагаємо розширити горизонти їх бачення. Для молодих вчених важливо розвивати дух підприємництва. Мало хто звертає увагу, що слово «працевлаштування» складається з двох слів і означає в буквальному сенсі влаштувати свою працю. Це проактивна позиція, яка означає, що лише від мене залежить моє майбутнє, а значить – майбутнє моє сім’ї та моєї країни», – повідомив Євген Медведєв.

Окреслюючи перспективу ЦІСМА директор тренінгової компанії NRG сказав, що майбутнє проекту формує його професійна команда, яка визначатиме досягнення поставлених завдань щодо підтримки української науки: «Потрібно зберегти існуючу сильну команду і розробляти нові проекти з залученням науковців з різних регіонів. ЦІСМА виходить за межі країни й відкриває європейські перспективи  для вчених».

Тренінг «Особистий бренд лікаря, вченого, науковця – шлях до соціального визнання та фінансового успіху» ЦІСМА був проведений у двох містах: Києві,17 листопада та Львові, 26 грудня.  Про особистий бренд (поняття, цілі, функції, завдання, формулу побудову та оцінку його побудови), раціональні та емоційні вигоди його побудови та способи монетизації й просування, захист репутації та управління брендом слухачів інформувала Олена Труш – лікар та журналіст, видавець бізнес-журналу «Приватний лікар», громадський діяч, співзасновник Української медичної експертної спільноти. Пані Олена є також засновником «Бізнес-клубу Приватний лікар», антикризовим піар-менеджером в сфері медицини експертом з питань розвитку особистого бренду лікаря та його просування в ЗМІ.

Відгуки молодих вчених, які відвідали тренінг були не менш емоційними:

 • «Супер! Дякую!!! Прийду ще, якщо запросите».
 • «Велике дякую!»
 • «Дуже емоційно».
 • «Супер! Дякую. Неповторно!»
 • «Цікаво, корисно, натхненний виступ».
 • «Гарно організовано, дуже цікаво й інформативно, корисно та емоційно, надихаюче. Дякую!!!»
 • «Дуже дякую за організацію заходу».
 • «Дякую, Сходи в майбутнє!»
 • «Дякую!»
 • «Надзвичайно вдячна лектору за подачу інформації».
 • «Чудова, надихаюча і чарівна жінка!»

Олена Труш:

«Мені пощастило бути дотичною до роботи ЦІСМА, що сьогодні святкує свій перший день народження. Рік тому, коли в основу діяльності цієї громадської недержавної організації закладалися головні постулати та мета створення — сприяння розвитку та підтримка української медичної науки та молодих лікарів, все виглядало як мрія співзасновників. Але, вже з перших днів заснування, організація продемонструвала чіткий план досягнення цілей, і це сприяло долученню до співпраці енергійних, вмотивованих однодумців.

Ціла низка заходів, що були організовані ЦІСМА, стали своєрідним «колом підтримки та мотивації» для лікарів та науковців. Створена за ініціативою ЦІСМА Біотех-платформа «Партнерство заради майбутнього» як майданчик для надання освітньої, технічної та фінансової допомоги, відкриває нові можливості для талановитої молоді усіх рівнів. Для школярів — це доступ до практичних навичок, що затребувані у реальному житті; для студентів – можливість отримати перше робоче місце після навчання та наставників для професійного зростання; для молодих науковців  – доступ до необхідних ресурсів (інформації, технологій, технічно-матеріальної бази, позапрофесійного зростання тощо). Окремо слід зазначити, що вплив на особистісне зростання молоді реалізується через організацію тренінгів та семінарів фахівців з розвитку емоційного  інтелекту, комунікативних навичок,  маркетингу, особистого бренду, біоетичних та юридично-правових питань. Все це сприяє гармонійному розвитку молоді, формуванню громадської позиції, зростанню мотивації та особистої ефективності.

Якщо говорити про бенефіти, які отримує держава завдяки існуванню ЦІСМА, то вони очевидні: це збереження людського капіталу, який працює в Україні, створює високовартісний інтелектуальний продукт, розвиває галузь та здатна залучати інвестиції в країну. Більш того, виховання молоді відповідно до істинних цінностей, що декларує держава, є одним із найголовніших завдань будь-якого суспільства. Саме молодь є тією силою, що за рахунок власного життя та зусиль створює майбутнє, і саме від їх моральних якостей та переконань залежить, яке майбутнє на нас очікує.

Не меншим бенефеціаром, ніж держава, є український бізнес, який вкрай потребує досвідчених, мотивованих, ефективних кадрів. Молодь, яка ще вчора була студентами, вже сьогодні – найцінніший капітал для бізнесу, перед власниками якого найгостріше стоїть питання кадрового забезпечення.

Мабуть, саме тому найінноваційніша компанія українського фармацевтичного бізнесу – Корпорація «Юрія-Фарм», у повній злагоді із внутрішніми цінностями та орієнтирами, стала співзасновником та одним із основних меценатів цього проекту. Це яскравий приклад соціальної відповідальності бізнесу, і «Юрія-Фарм» демонструє суспільству та бізнесу, яким ефективним інструментом у впровадженні позитивних змін може бути діяльність громадських організацій.

Розвиток української медицини, її рух у напрямку покращення якості та досконалості надання медичної допомоги населенню не може бути відокремлений від головного фактору – медичних та наукових кадрів, які здатні своїм інтелектуальним потенціалом забезпечити наближення української галузі охорони здоров’я до світових стандартів.

На жаль, ситуація, що склалася в галузі із підтримкою молодих вчених та лікарів, не на користь вітчизняній медицині та науці. Трудова міграція «золотого фонду» нації – лікарів, науковців, високо досвідчених фахівців в сферах медицини, фармації, біотехнологій та лікарської справи змушує небайдужих до долі української держави громадських діячів замислюватися над створенням певного середовища всередині країни, аби докорінно змінити цей загрозливий для безпеки країни тренд.

Я щиро вітаю засновників та учасників ЦІСМА із річницею діяльності, зичу успіхів та розвитку, розширення діяльності та попутного вітру у всіх починаннях!»

Третій тренінг циклу «Від ідеї – до дії» на тему: «Технології ефективної наукової комунікації» пройшов 15 грудня 2018 року під керівництвом досвідченого тренера доктора наук з державного управління, кандидат філологічних наук, професора засновник Школи самознавства Світлана Анатоліївна Бронікової. Пані Світлана мала практику у Швейцарській Програмі EGAP для центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП), програми ПРООН в Україні для лідерів реформ у Донецькій та Луганській областях, Німецько-українського виробничого комплексу LESYA, програми реформування фіскальної служби України, програми для співробітників Адміністрації Президента України та навчальної програми для співробітників Корпорації “Юрія-Фарм”.

Завдяки її участі в проекті молоді вчені отримали можливість здобути навички підготовки  до публічного виступу і його представлення, навчитися структурувати виступ та підготувати тези до нього.

Відгуки з тренінгу:

 • «Надзвичайно продуктивно проведений час, отримані необхідні знання та навички, платформа працює чудово і дає супер результати».
 • «Дякую такій талановитій, розумній людині, Світлані Броніковій, організаторам й усім присутнім за прекрасно проведений час».
 • «Велике дякую за час, проведений якнайкраще!
 • «Це було надзвичайно чудово! Чекатимемо пані Світлану ще багато разів!»
 • «Все пройшло дуже класно і нереально цікаво».

Світлана Бронікова:

«Майбутнє бачиться світлим, надійним і затишним, але таким воно тільки бачиться, бо ще не є, не настало. А те, чого немає – невизначене, незвідане. А всяке невідоме – непокоїть, тривожить, лякає. Бо потенційне, і його потужність невимірна й непередбачувана.

Питання, яким буде майбутнє – упорядкованим чи хаотичним, надійним чи хитким – загострює час. Час технологічний, стрімкий у своїй плинності, безжальний, бо з ним не домовишся. Він із шаленою швидкістю наближає до неосяжного, неокресленого, туманного. Він змінює правила, ламає конструкції, усталені зв’язки.

Ми як ніколи потребуємо міцного ґрунту для наступного кроку. Системи, що стабілізує й увідповіднює взаємодію людей, де є правила, де можна покластися на іншого й зробити впевнений крок. Таким підґрунтям є система цінностей. Цінності, уможливлюють мирне співіснування, взаємопередбачуваність під час руху, врахування очікувань й бажання іншого. Для дії потрібна мета, а це щось неодмінно цінне, там сенс. Немає цінності – немає сенсу. Немає сенсу – немає майбутнього.

Щаслива зустріти команду молодих людей з високою чутливістю й відповідальністю за майбутнє.

Ваша платформа  та Центр інновацій «Сходи в Майбутнє» – надійні, бо ціннісні. Ваші кроки по сходах у майбутнє –  безупинні й цілеспрямовані. Сила сенсу відкриває двері, протистоїть вітру, прокладає мости в завтра. Завтра – світле, зрозуміле, очікуване.

Вітаю вас зі святом, мої однодумці! Вітаю натхненників великої справи. Пишаюсь причетністю до втілення високої мети з глибоким сенсом!

Упевнена, майбутнє є! І воно людяне!»

Великий інтерес був проявлений до серії навчань «Основи емоційного інтелекту» сертифікованого практика з емоційного інтелекту, сертифікованого тренеру з коучингу, бізнес-тренера, коуча, експерта з розвитку керівників Катерини Куницької. Пані Катерина має 12-річний досвід управлінської діяльності в ролі найманого працівника, директора та співвласника бізнесів в сфері обслуговування, 7 років практичної діяльності з власниками і ТОП-менеджерами компаній з впровадження особистісних змін і підвищення власної ефективності. Тренінги відбулися у Києві (26 січня), Вінниці (31 січня) та Харкові (20 лютого).

Завдяки тренеру Катерині Куницькій учасники:

–          ознайомились з тим що таке емоції, почуття та емоційний інтелект;

–          розібралися з поняттями: управління емоціями та емоційне управління іншими;

–          усвідомили як рівень емоційного інтелекту впливає на ефективність управління;

–          розглянули базові емоції та їх роль в нашому житті;

–          навчилися справлятися зі стресом, змінювати емоційні стани та підтримувати себе в ресурсному стані через розуміння своїх емоцій та своїх реакцій.

Відгуки на тренінг київської аудиторії:

 • «Дякуємо за організацію даного заняття».
 • «Дуже вдячна за відмінну роботу».
 • «Супер крутий коуч Катерина! Дякую!»
 • «Спасибі «Сходам» за цікавого спікера!»
 • «Легка, невимушена подача матеріалу».
 • «Дякую лектору за цікавий тренінг».
 • «Все сподобалось, дякую!»
 • «Дуже дякую за чудовий воркшоп».
 • «Дякую!!!»
 • «Дуже сподобався лектор. Катерина надихнула на нові починання і мислі. Спасибі «Юрія-Фарм» за захід!»
 • «Дуже вдячна за чудову організацію, а тренеру за цікавий і змістовний тренінг».
 • «Цінними були практичні навички і поради зі швидкого реагування на стрес».
 • «Досить добре. Більш гнучкий графік».
 • «Дякую організаторам за надану можливість підняти свій емоційний стан».

Враження з Вінниці:

 • «Дуже велике дякую Катрусі за тренінг, за допомогу. Я обов’язково прийду на наступний тренінг».
 • «Реальність перевершила сподівання, тренінг допоміг подивитися на себе з іншого боку. Вдячність тренеру за енергію, емоції і досвід».
 • «Дякую, наступного разу прийду, щоб отримати таке ж задоволення».
 • «Прекрасний спікер, оратор та людина».
 • «Дуже розумна тренер, створила атмосферу спокою. Хотілося б почути наукові факти. (Тренер з гумором)»
 • «Все сподобалось. Я багато чого зрозуміла. Дякую, що відкрили мені очі і дали можливість побачити себе зі сторони».
 • «Дякую за можливість підвищувати рівень знань».

Емоції харків’ян:

 • «Надзвичайно добра, приємна і цікава, неймовірна й життєрадісна жінка».
 • «Дуже дякую».
 • «Все дуже сподобалось, але важко під кінець».
 • «Дуже сподобалось усе, дякую».
 • «Цікаво, але довго».
 • «Корисний виступ про емоційний інтелект, але його можна було скоротити до невеликого інтенсивну».
 • «Тільки позитивні емоції від спілкування!»
 • «Дуже сподобався тренінг».
 • «Я дуже задоволена, бо на занятті я відпочила та зрозуміла свою гармонію».
 • «Зрозуміла наскільки важливо цінувати та аналізувати свої емоції.
 • «Дуже дякую! Захід відбувся на позитиві, інформативно, практично».
 • «Дуже цікаво».
 • «Сподобалось, спасибі чарівній лекторці».
 • «Шикарний тренінг та шикарна коуч».
 • «Катерина, все было отлично, но необходимо делать больше перерывов, т.к. информація не дуже сприймається. Дякую!!!»
 • «Було дуже цікаво та інформативно. Набуті навички хочу використовувати».
 • «Сподобалося. Класний і продуманий тренінг. Дякую!»

 

Катерина Куницька:

«Для мене проект «Сходи в майбутнє» гарний крок з розвитку наукового молодого середовища в Україні. Наші молоді вчені мають всі перспективи конкурувати з світом, однак не мають таких ресурсів, щоб впроваджувати свої доробки в життя.

Завдяки цьому проекту відбувається всебічний розвиток молодих вчених у сфері Біотех, що дозволяє їм навчитись представляти свої доробки, впроваджувати та знайти якісних партерів завдяки тим soft skills, які вони отримують на навчанні.

Рада стати частиною освітніх заходів та ділитись своїми знаннями в сфері управління власними емоціями та підтримання якісного емоційного клімату в комунікаціях.

Зараз мало бути винахідником, теперішній час диктує потребу у вмінні представити та продати свій винахід, щоб реалізувати максимально його призначення та закладену користь для інших».

23 лютого у Києві відбулася робоча майстерня «Як оформити та донести до оточення доцільність наукоємної ідеї». Зустріч провела Ірина Чернишова – експерт в галузі Управління організаційними змінами, консультант, бізнес-тренер і сертифікований аналітик по соціальному профілю поведінки людей PDA International, поділилася з учасниками тренінгу технологією підготовки бріфів проектів.

Цим заходом ЦІСМА розпочала новий формат тренінгів – який спрямований на підтримку проектних команд, які вже долучилися до роботу центру інновацій і ведуть практичні проекти в Україні та поза її межами.

Учасники отримали:

–          короткий екскурс в Проектний менеджмент та розглянули чинники, чому він не працює без Human Side of Change;

–          інструменти трансформації ідеї в успішний проект;

–          техніки взаємодії та комунікації з Людьми, які впливають на успіх проекту.

Відгуки учасників:

 • «Дякую. Все було дуже добре!»
 • «Дякую, дуже круто! Надихаюче, захоплююче! Вперед і хочеться реалізувати наш проект!»
 • «Неймовірно. Просто неймовірно!»
 • «Ви молодці!»
 • «Дуже вдячна. Отримала багато нових знань, технік, які готова застосовувати».
 • «Дуже сподобалось. Інформативно, цікаво».
 • «Дуже дякую, отримав неймовірний досвід. У захваті від тренінгу».
 • «Все сподобалось, ментор зміг зацікавити аудиторію!».
 • «Все дуже сподобалось, час пройшов швидко».
 • «Дякую за чудову організацію. Дуже актуальний, цікавий і змістовний тренінг!»
 • «Гарний зразок впливу на інтелект, емоції, почуття, волю».

6 березня молоді науковці мали нагоду вдруге зустрітися з Світланою  Броніковою на закритому тренінгу «Мистецтво публічних виступів та самопрезентації». Запрошені на тренінг лікарі, молоді науковці біотех-напрямку, студенти-медики та фармацевти, а також науково-педагогічні працівники мали чудову нагоду удосконалити навички ефективної публічної комунікації, зокрема набути впевненості у «безвихідних» ситуаціях, коли:

–          запитання сформульовано некоректно (по суті, по формі…);

–          не знаю відповіді на запитання;

–          запитання не стосується теми;

–          втратив думку;

–          вампіри уваги забирають аудиторію.

 

Другий тренінг пані Світлани не залишив байдужим жодного учасника, про що свідчать численні коментарі накшталт: «бомбезний тренінг», «крутий формат»,  «отримання інструментів через практику», «ніякого лекційного матеріалу», «ми самі вибираємо, що ми виносимо із тренінгу», «дякую організаторам і тренеру Svitlana Bronikova за можливість якісно і з користю провести суботній день»

На особливу увагу науковців заслуговують відгуки учасників заходу, які заповнювали спеціальну анкету, наведемо для прикладу кілька з них:
1.  *потрібно тренувати голос
* потрібно тренувати впевненість
* задумалась вперше про співвідношення змісту та форми
* рухатись під час виступу теж важливо
* необхідно тренуватись говорити з потрібними інтонаціями

2. * Стиль Подачі інформації
* Зовнішній вигляд
* Ерудиція (демонстрація)
* Новітні знання
* Практика
* Віддача тренера
* Умови проведення тренінгу +++ !
* Будьте завжди такими змістовними та якісними!
З повагою!

 1. Відкрила важливість впевненості в собі, зорового контакту і сили голосу. Я зрозуміла наскільки важлива артикуляція, рухи, зовнішній вигляд
  Я пережила:
  * 1-й публічний виступ
  * Емоційний позитивний стрес
  * Зрозуміла, що потрібно багато тренуватися, частіше виступати на публіку
  * Оцінила цінність командної роботи (спектру бачення проблем)
  * Цілісність подачі інформації
  * Отримала більшу відкритість і впевненість
  * Можливість орієнтуватись у складних ситуаціях
  Дякую!!
  4. * Структура публічного виступу
  * Викинути наказові форми
  * Реакція на запитання різного характеру
  * Чесність рятує ситуацію і спікера
  * Гідно себе ставити, не виправдовуватися: «Це не я такий, це світ такий»
  * Як не вербально переконати аудиторію
  5. * Досвід публічних виступів
  * Основні компоненти виступів
  * Важливість форми і змісту
  * Важливість досягнення поставленої мети
  * Дикція
  * Впевненість
  * Щирість
  * Доречність
 2. Я візьму з цього тренінгу:
  * Структуру доповіді
  * Інструменти, які можна використати під час доповіді (підготовки)
  * Не шаблонність
  * Позитив від тренінгу7.* Не брехати собі й іншим

* Впевненість
* Логічність
* Емоційна грамотність
* Взаємодія
* Повага до опонента
* Бути щирим і правдивим перед собою

Вважаємо, що буде цікавою для ознайомлення аналітика аудиторії, присутньої на тренінгах

Оцінка аудиторії на основі анонімного анкетування

Окремим пунктом в рамках проекту ми хочемо відзначити чотири просвітницькі зустрічі, які викликали великий інтерес серед молодих науковців. Місцем проведення зустрічей стала затишна конференц-зала фармацевтичної Корпорації «Юрія-Фарм» та конференц-зала КНЕУ.

Перша з них відбулася 20 червня і мала назву «Концептуальне проектування та стратегічне планування». Аудиторія науковців, підприємців, управлінців, студентів  мала нагоду познайомитися з думками щодо проектування та планування від Тараса Бебешка – міжнародного аналітика, експерта з економіки та бізнес-планування, Кирила Стеценка – музиканта, викладача бізнес-менеджменту у КНУКіМ та Ігоря Найди – Уповноваженого координатора Української медичної експертної спільноти, к.м.н.

12 вересня був проведений другий захід «Індивідуальна та колективна мотивація – джерело успіху інноватора» аудиторія якої склала близько 100 осіб.
Головними учасниками дискусії того вечора були: Віталій Цимбалюк – голова Спеціалізованої вченої ради з нейрохірургії, президент Національної академії медичних наук України, організатор та керівник нового напрямку – відновлювальної хірургії, начальник оперативного штабу при НАМН України по наданню допомоги постраждалим на Майдані та в східних регіонах України; Ростислав Валіхновський – к. м. н., засновник та керівник Інституту хірургії Valikhnovski Surgery Institute, Заслужений лікар України, віце-президент Всеукраїнської асоціації пластичних, реконструктивних та естетичних хірургів (ВАПРЕХ); Сергій Ярмолюк – д. хім. наук, проф., завідувач відділу комбінаторної хімії Інституту молекулярної біології і генетики Національної академії наук України.

Модератором заходу виступив Денис Бродський – один із провідних HR-фахівців України, здобував освіту в Україні і за кордоном, в послужному списку якого робота в найкращих українських та міжнародних компаніях і котрий, після подій на Майдані, працював головою Національного агентства України з питань державної служби.

Метою зустрічі було надихнути молодих науковців на творення нових ідей, які реалізують разом із командою, та прагнуть змінити життя країни на краще через власні інноваційні проекти.

Третя зустріч під назвою «Жінка — успішний науковець та багатогранна особистість з активною життєвою позицією» пройшла 21 листопада. У ній взяли участь: Ольга Богомолець та Ольга Голубовська.

Ольга Богомолець – доктор медичних наук, доктор філософії, професор, Голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я, Заслужений лікар України. Пані Ольга є нащадком давнього аристократичного роду Богомольців, яка досягнула в медицині найвищих висот. Окрім медичної, отримала вищу освіту з психології, створила одну з перших приватних клінік лазерної медицини в Україні. Крім цього є авторкою понад 70 наукових праць і 14 патентів на винаходи у сфері дерматології. Навчалася в США.
Як відомо, пані Богомолець є засновником соціальних проектів «День меланоми» (спрямований на подолання високої смертності від небезпечних родимок і раків), «Люди допомагають людям» (громадська платформа прямої адресної допомоги родинам загиблих Небесної сотні та учасників АТО/ООС), а також є засновницею історико-культурного комплексу «Замок-музей Радомисль» з унікальною колекцією домашніх ікон, міжнародного фестивалю «Музика Шопена просто неба» та всеукраїнського етно-фешн-шоу «Аристократична Україна».

Ольга Голубовська – д.м.н., професор, Заслужений лікар України, український інфекціоніст, завідувач кафедри інфекційних хвороб Національного медичного університету імені О. О. Богомольця. Автор понад 200 наукових робіт, з них – 3 підручники, 5 навчальних посібників, 18 навчально-методичних статей та тез. Власниця 10 патентів.

Модератором зустрічі виступила Наталія Сопіт – українська телеведуча, автор і ведуча циклу документальних фільмів «Гра долі», ведуча випусків погоди на каналі «Інтер», ТРК «ЕРА» на Першому національному каналі України, ведуча каналів «Еспрессо», «5 канал», «112 Україна».

На захід завітало близько 70 учасників: молоді вчені, лікарі, науковці та студенти, які отримали можливість на власні очі побачити як виглядає успіх науковця у реальному житті. Головні дійові особи вечора продемонстрували безпрецедентний рівень відкритості.

 

Четверта зустріч навчально-просвітницького циклу «Від ідеї – до дії» «Молоді науковці та бізнес: надихаючі історії успіху» пройшла 21 лютого.

Захід було організовано спільно з проектом від Британської Ради «Creative Spark» у Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана.

В її організації взяли участь:

Лариса Антонюк – проректор з наукової роботи, директор інституту вищої освіти КНЕУ, доктор економічних наук;

Тарас Калита – член правління української асоціації досконалості і якості;

Денис Ільницький – професор кафедри міжнародної економіки КНЕУ;

Віталій Чернюк – керівник експертної групи з питань комунікацій та стратегічного планування директорату інновацій та трансферу технологій МОН України.

Модератором дискусії виступив Дмитро Сімонов – співавтор та співведучий науково-популярної програми «Академія наук» на Радіо НВ. Учасниками зустрічі стали понад 100 осіб: молоді вчені, науковці, студенти-біотехнологи, менеджери.

Свої історії успіху представили: Тетяна Яценко — к.б.н., науковий співробітник відділу хімії та біохімії ферментів, голова Ради молодих вчених Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України; Дмитро Бідюк — к.т.н., доцент кафедри технології харчування Сумського національного аграрного університету (СумНАУ), завідувач науково-дослідною лабораторією інноваційних технологій харчової продукції розробник проекту «Біопак»; Олена Торбас – к.м.н., науковий співробітник відділу симптоматичних гіпертензій ДУ «ННЦ «Інституту кардіології імені академіка М.Д. Стражеска» НАМНУ, дійсний член Європейського товариства кардіології, Європейського товариства гіпертензії, Європейського товариства серцево-судинної візуалізації, член оргкомітету Платформи молодих вчених у сфері біотех.

 

Свої відгуки про діяльність “Центру інновацій “Сходи в Майбутнє” також висловили ще кілька безпосередніх його учасників:

Олена Торбас:

«Останні декілька років ми у різних радах та у ході зборів молодих вчених активно обговорюємо найбільш актуальні проблеми «молодої» науки і шляхи їх подолання. Усі ми зійшлися в одному: найбільш болючою та актуальною проблемою молоді, як не дивно, є відсутність мотивації діяти. Молоді вчені, здебільшого, зневірені, не впевнені у собі та своїх силах, у своїх можливостях та перспективах науковця в Україні в цілому. Молоді вчені сучасної України – надзвичайні! При достатній мотивації та вірі у себе, вони можуть ефективно вирішувати велику кількість буденних проблем, із якими пов’язана наукова діяльність та які досить часто викликають труднощі навіть у більш старших та досвідчених колег.

З цієї точки зору, створення такого проекту як Громадська спілка «Центр інновацій сходи в майбутнє» (ЦІСМА) як «ковток свіжого повітря» для молодих та навіть майбутніх науковців. Проект досить перспективний, адже дозволяє нам усім поглянути на буденну та навіть рутинну наукову роботу з нового боку, під новим кутом. Вийти за межі академічних стандартів, застосувати нові методи вирішення проблемних ситуацій. На мою думку, ЦІСМА у своїй роботі керується досить правильними і гуманними поглядами та переконаннями, має на меті допомогти молодим науковцям досягти успіху. А головне, допомогти молоді не відчувати себе «в ізоляції» наодинці зі своїми проблемами, навчити їх будувати міждисциплінарні команди, об’єднувати зусилля та втілювати свої ідеї у життя!

Особисто для мене участь у заходах ЦІСМА – дуже цікавий досвід. За цей період здобула унікальні знання та навички, які, і я в це щиро вірю, допоможуть мені вивести мої наукові проекти на якісно новий рівень, а себе саму «підтягнути» до стандартів науковця нової епохи, який не обмежує себе лише глухими стінами своєї лабораторії, а може вийти за її межі, мислити широко, вміє донести свої ідеї та задуми до широкої аудиторії. Усі разом саме тут і саме зараз ми змінюємо обличчя української науки, а це прекрасний процес, частиною якого мені пощастило бути.

Я щиро бажаю ЦІСМА розвитку та нових цікавих проектів, а її ідейним лідерам — наснаги та натхнення у тій нелегкій роботі, яку вони для себе обрали. Я щиро переконана, що робота такої злагодженої і професійної команди допоможе кожному молодому науковцю віднайти саме свій унікальний шлях у науці, на якому він буде працювати задля добробуту і на славу новітньої України».

Назар Подольчак – директор Львівської ТехСтартапШколи:

«У бізнесі найважливіше зловити правильний тренд і опинитися в правильному місці. Біотехнології є у висхідному  тренді. На мою думку, ЦІСМА помітили його і абсолютно вірно взялися за цю перспективну справу, об’єднавши навколо себе увесь потенціал в межах України. Важливо відзначити, що вся робота протягом року проводилась ненав’язливо: через навчання та зустрічі. Все це позитивно сприймається суб’єктами платформи, які отримують «профіт» від налагодження потрібних ділових зв’язків, обмін думками тощо. Важливо підкреслити наявність організаційної структури платформи, яка складається з професійних людей. Це дуже важливо, оскільки забезпечує не лише її функціонування, але й дає ідеї менеджменту, які продукують визначеність у формі постійнодіючих комітетів та конкретних проектів, які будуть реалізовуватися. У цьому, власне, полягає унікальність платформи, яка визначає добрі перспективи для нього. Хочу побажати проекту віднаходити нові формати, які б об’єднували людей з ідеями з одного боку та менеджерськими якостями з іншого».

 

Віталій Лісовий директор бізнес-інкубатору UF (МАН):

«Я радий, що випала нагода познайомитись з Ігорем Найдою та Андрієм Мірошниченком, адже нас об’єднує спільне бачення розвитку бізнес-освіти в країні і ми розуміємо, що, об’єднавши зусилля, ми можемо зробити значно більше. Меморандум про співпрацю між нашими організаціями – Малою академією наук та “Центром інновацій «Сходи в Майбутнє» – був підписаний в грудні 2018 року. Відтоді ми спільно провели декілька заходів таких, як установча сесія біотех-платформи, і зараз успішно реалізуємо проект навчання науковій англійській мові для учасників біотех-платформи Brainy English, a наприкінці квітня проводимо всеукраїнський захід, тижневу програму для біотех-стартапів учнів МАН та учасників біотех-платформи на базі UF Incubator. Тож, приємно констатувати, що наша співпраця є активною і втілюється в конкретні справи задля розвитку національної галузі біотехнологій».

 

Володимир Зубченко – директор бізнес-школи КНУ Шевченка, фізик:

«Ставши спікером установчої сесії Біотех-платформи «Партнерство заради майбутнього» – відчув унікальну атмосферу справжньої командної синергії. З одного боку, всі ми різні. З іншого – нас об’єднує прагнення покращувати якість освіти, втілювати інноваційні проекти, долати складнощі заради отримання високого результату. Сучасний світ відкриває чимало можливостей, надає доступ до багатьох джерел знань. Втім, одна справа володіти знаннями та навичками, і зовсім інша – прицільно скористатись ними для синтезу нових ідей, розробок, проектів. Вважаю, що платформа надає унікальну можливість поєднати досвід професіоналів різних галузей, отримати практичні навички, відчувати себе частиною спільноти, синергія якої дозволяє творити, мріяти та досягати! Розвитку, успіху, процвітання, масштабування – ми на початку великого шляху!»

Олександр Скороход – голова Ради молодих вчених НАНУ, генетик (ІМБІГ):

«Минулого року мав можливість взяти участь у початку роботи Громадської Спілки «Центр інновацій «Сходи в Майбутнє». Як на мене, в першу чергу, ця чудова ініціатива покликана сприяти розвитку інноваційного середовища в сфері біотехнологій! Проведені серії тренінгів та відкритих  лекцій експертів, окрім хорошої інформаційної складової, мали ще дуже сильну мотиваційну компоненту, яка не менш важлива для молодих дослідників. Зважитися зробити із розробки стартап, комерціалізувати її – це свого роду terra incognita для багатьох молодих вчених і чудово мати в ній провідника чи можливість поспілкуватися із тим, хто цей шлях пройшов.

Мені дуже імпонує відкритість Центру інновацій «Сходи в Майбутнє» до співпраці з різними організаціями – це забезпечує максимально можливий нетворкінг та дозволяє реалізувати найнестандартніші та на перший погляд «не підйомні» проекти! Перший рік – це тільки початок. Зичу всіляких успіхів!»

 

Марина Галат – Рада молодих учених МОН (НУБіП):

«На мою думку, це лише перший крок у сходинках до омріяних висот. Але цей перший крок команда однодумців, яка була сформована керівництвом ГО, безпосередньо Ігорем Найдою і Андрієм Мірошниченком, пройшла надзвичайно впевнено і зі значними результатами. Підтвердженням цього є заходи, до яких долучилась молодь різних областей нашої країни. Вперше було поєднано різні наукові школи і напрями. Зокрема, лікарів гуманної медицини і ветеринарної, біотехнологів і фахів харчової галузі і не тільки! Це дало можливість нам, молодим вченим, як співорганізаторам, так і учасникам багатьох із заходів, розширити свій кругозір, познайомитись із колегами і помріяти про майбутні спільні проекти, які вже впевнено починають реалізовуватись.

З нагоди  першої річниці створення Громадської Спілки «Центр інновацій

«Сходи в Майбутнє»» хочу побажати її команді  нових творчих злетів і

безхмарних горизонтів з метою підтримки молодих вчених, розбудови Спілки,

напряму біотех-наук і, власне, нашої країни – України!»

Scroll Up