7 секретів успішних переговорів із інвесторами

26.04.2021
Posted in Новини
26.04.2021 ЦІСМА

7 секретів успішних переговорів із інвесторами

Що робити, якщо потрібні кошти на реалізацію інноваційної ідеї?

Відповідь зрозумміла – шукати інверстора та проводити перемовини!
Більшість стартапів в певний момент стикаються з проблемою: особистих коштів власників стає недостатньо для продовження інтенсивного розвитку. Як наслідок, доводиться приймати важливе рішення – або стартап продовжує повільно розвиватися «на свої», або проект починає пошук інвестора, з яким доведеться поділитися повноваженнями і перспективами.
Та коли ви проходити до інвестора, виявляється, що гроші отримати дуже непросто. Спочатку він задає вам багато незручних запитань, потім довго тягне з відповіддю, і врешті решт відмовляє. А гроші вам потрібні вже. Як же знайти спільну мову з фінансистом і отримати такі необхідні для вас кошти?

Ми підготували для Вас декілька порад для проведення успішних переговорів:

1️⃣  Команда – найважливіший капітал
Ви повинні знати, що основною цінністю вашого стартапу є команда, яка працювала над його запуском. Будьте готові до перевірки з боку інвестора вашої особистості. Ведучи переговори з інвестором, робіть упор на перспективу вашого проекту, і покажіть себе з найбільш вигідної сторони. Тобто продемонструйте інвестору довгострокову перспективу бізнесу і професіоналізм вашої команди, за допомогою якої ви перетворите перспективи в життя. Не забувайте, що ваша команда це 60% вашої компанії.
2️⃣   Не брешіть!
Навіть не намагайтеся під час бесіди або пітчингу щось приховувати або навмисно видати неправдиву інформацію. Якщо інвестор зрозуміє, що його намагаються обдурити, то засновники стартапу одразу потрапляють в чорний список. Більш того, інші гравці на цьому ринку також дізнаються, що з цим підприємцем не можна мати справу, оскільки інвестори спілкуються між собою.
3️⃣  Не сваріть КОНКУРЕНТІВ
Даремно закидати потенційного інвестора негативом і говорити про те, як жахливо йдуть справи або які погані у вас конкуренти, не варто. Інвестори – люди, які довіряють не емоціям, а фактам і цифрам. Якщо ви вважаєте, що ваш проект зможе переплюнути конкурентів, то говоріть про це і обов’язково підкріплюйте докази. Підготуйте професійну презентацію з цифрами, доводами та графіками.
4️⃣  Чи саме цей інвестор тобі потрібен?
Нерідко стартапер не може отримати позитивне рішення з приводу фінансування тільки тому, що він прийшов не до того інвестора. Річ у тому, що у кожного інвестора є своя технологічна спеціалізація і усталене правило, на якій стадії він інвестує: preseed, seed, series A і т. д.
5️⃣В чому ваша унікальна перевага?
Засновники стартапу повинні добре знати ринок і конкурентне середовище. Якщо ж ви почнете переконувати всіх, що у вас єдина пропозиція на ринку, конкурентів в даному сегменті просто немає, а інвестор виявить що це не так – він точно відмовить вам. Ви повинні добре знати, в чому ваше унікальна перевага, внаслідок чого ви можете вийти на ринок і завоювати його, в іншому випадку вам не варто і починати свою справу.
6️⃣  Познайом з проектом заздалегідь
Відсутність будь-якої інформації про ваш проект в інвестора – одна з причин недовіри та відмови у фінансуванні. Тож в ідеалі перед першим контактом інвестор повинен щось знати про вас і ваш проект. Використовуйте ЗМІ, соціальні мережі та друзів, щоб донести до нього потрібну інформацію. Переговори про виділення фінансування пройдуть набагато простіше, якщо інвестор вже чув про ваш бізнес.
7️⃣   Треба бути прозорим і чесним
Іноді стартапери пишуть довгі та переконливі бізнес-плани з розвитку проекту – але тільки для того, щоб схилити фінансиста до виділення коштів. Та інвестори не простаки й дуже швидко зрозуміють вашу підступність. Тому у відносинах з венчурним капіталістом має бути чесність. Розробляйте продукт для клієнта, вирішуйте актуальні проблеми. І не варто вигадувати бізнес-плани заради переконання інвестора. Якщо ваш продукт оцінять клієнти, то інвестори самі вас знайдуть!
❗️Пам’ятайте, якщо інвестор відповів «ні», це може означати «так, тільки пізніше». Не завжди ви отримаєте гроші після першої ж зустрічі – інвестора потрібно завоювати. Інформуйте його про ваші результати, розвиток технології, розширення бізнесу. При цьому, якщо у вас вже є певні успіхи, можна м’яко «натиснути» на інвестора: скажіть йому про інтерес до вашого проекту з боку іншого фінансиста, натякніть, що коли він не надасть фінансування сьогодні, то завтра може просто не встигнути.
Scroll Up